Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Roleder w szpitalu na dłużej

Główne zdjęcie
Jacek Roleder

W czwartek komisja konkursowa pod przewodnictwem marszałka Artura Kosickiego wyłoniła zwycięzcę konkursu na nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ma nim zostać Jarosław Pokoleńczuk, obecny dyrektor szpitala w Mońkach. Póki co nie wiadomo jednak, kiedy przejmie stery rządów w łomżyńskim szpitalu. Formalnie nowego dyrektora szpitala w Łomży musi powołać zarząd województwa. Ten w ubiegłym tygodniu zarząd zmienił swoje wcześniejsze zarządzenie w sprawie powołania pełniącego obowiązki dyrektora Jacka Roledera zastępując zwrot „do czasu rozstrzygnięcia konkursu” na „do czasu zatrudnienia Dyrektora wyłonionego w drodze postępowania konkursowego”.

Szpital w Łomży formalnie dyrektora nie ma od 1 lutego po tym, gdy wygasł okres wypowiedzenia z pracy poprzedniego dyrektora Mariusza Obryckiego, który w listopadzie, po nieco ponad 7 miesiącach pracy na stanowisku, złożył rezygnację.  Po nim „tymczasowo” pełniąca obowiązki dyrektora została dr Joanna Chilińska, zastępca dyrektora szpitala ds. pielęgniarstwa. Ona złożyła rezygnację z bycia p.o. dyrektora 16. marca motywując, że nie jest w stanie przygotować placówki do bezpiecznego wykonywania nowych zadań po przekształceniu szpitala przez wojewodę podlaskiego w jednoimienny szpital zakaźny dla osób zakażonych koronawirusem. Tego samego dnia zarząd województwa  pełnienie obowiązków dyrektora szpitala w Łomży powierzył Jackowi Rolederowi z Białegostoku. Zgodnie z podjętą 16 marca 2020 r. uchwałą zarządu województwa obowiązki te miał pełnić „do czasu  rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora” szpitala. Konkurs ten zarząd województwa ogłosił jeszcze w lutym, a w momencie powoływania Roledera, był już po zebraniu dokumentów od pięcioro chętnych na to stanowisko. Ich przesłuchania i wybór najlepszego – którym okazał się Jarosław Pokoleńczuk – odbył się dopiero po miesiącu - w miniony czwartek 16 kwietnia. Okazuje się, że dzień przed posiedzeniem komisji konkursowej do  wyłonienia dyrektora szpitala w Łomży zarząd województwa zmienił swoją uchwałę z 16 marca w sprawie powołania p.o. dyrektora. Zgodnie z nową jej treścią Jacek Roleder ma pełnić obowiązki w Łomży „do czasu zatrudnienia Dyrektora wyłonionego w drodze postępowania konkursowego.”
Kiedy to nastąpi? Na razie nie wiadomo. Urząd Marszałkowski w Białymstoku od kilku dni nie odpowiedział na to pytanie. Sam Jacek Roleder, który po zwalczeniu koronawirusa wrócił już do pracy w szpitalu, odpowiada, że „decyzję, dotyczącą zmiany na stanowisku Dyrektora (Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – dop. red.) i przekazania obowiązków, podejmuje Marszałek Województwa Podlaskiego” Artur Kosicki. 

zobacz: Wybrali nowego dyrektora szpitala w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę