Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wybrali nowego dyrektora szpitala w Łomży

Główne zdjęcie
Jarosław Pokoleńczuk (fot. Starostwo Powiatowe w Mońkach /monki.pl/)

Jarosław Pokoleńczuk dotychczasowy dyrektor szpitala w Mońkach ma być nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To on wygrał wybory wśród członków wojewódzkiej komisji konkursowej, która w czwartek oceniała pięciu kandydatów na dyrektora łomżyńskiego szpitala. Wśród nich ponownie była także Bernadeta Krynicka, była poseł PiS z Łomży.

Dziś w Białymstoku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która oceniała złożone przez kandydatów na nowego dyrektora szpitala dokumenty i przeprowadziła z nimi rozmowy. Tym razem komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę. Potwierdza to Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego. Konkurs wygrał Jarosław Pokoleńczuk dotychczasowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Mońkach. Formalnie na funkcję dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży musi powołać go Zarząd Województwa Podlaskiego. Warto dodać, że marszałek województwa Artur Kosicki, był przewodniczącym 7-osobowej komisji konkursowej, która większością głosów wybrała Pokoleńczuka. 

Jarosław Pokoleńczuk ma 49 lat i od ponad 10 lat związany jest z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mońkach. Od niemal 9 lat jest tam dyrektorem głównym szpitala, a wcześniej przez 2 lata był zastępca dyrektora. Zanim trafił do SP ZOZ w Mońkach Pokoleńczuk pracował w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim  Narodowego Fundusz Zdrowia, gdzie był kierownikiem Działu Kontroli.
Izabela Smaczna-Jórczykowska podaje, że poza wieloetnim doświedczeniem w pracy ma on także gruntowen wykształcenie. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz podyplomowe studia: Master of Business Administration (MBA), zarządzanie i finanse w ochronie zdrowia, a także zarządzanie kadrami w administracji publicznej. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę