Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

01.04.2020 Prima Aprilis – Uważaj, bo się pomylisz!

Dzień dobry Kochani! Witamy w ten wesoły i żartobliwy dzień, tylko uważajcie żeby się nie pomylić ;)

Kochani! Dziś jest Prima Aprilis, bo się pomylisz. Dzień żartów i psikusów. Warto wiedzieć, że rozwój poczucia humoru u dzieci zaczyna się bardzo wcześnie, gdyż już w 2. r.ż. Dzieci z wysokim poczuciem humoru mają wyższą samoocenę i lepiej sobie radzą z problemami. Ważne jest, by pozwolić dzieciom się śmiać i dostarczać im powodów do radości.

Poniżej przedstawiamy propozycje zajęć i zabaw, które możemy przeprowadzić z dziećmi, by przybliżyć im ten dzień, pobudzający do radości i śmiechu, a jednocześnie rozwijający wyobraźnię i twórcze myślenie.

 

1. ,,Witamy się uśmiechem” – przywitajcie się uśmiechem z każdym domownikiem. Pamiętajcie, że dziś cały dzień się uśmiechamy.

 

2. Zabawy śmiechem. Naśladujemy śmiech:

- małej dziewczynki,

- siostry lub brata

- mamy

- taty

- babci

- dziadka

- Świętego Mikołaja

- małej myszki

- lwa itp.

3. Zabawa poprawiająca nastrój " Rozśmieszaj mnie".

Siadamy naprzeciwko siebie – dziecko, rodzic. Rodzic próbuje rozśmieszyć dziecko za pomocą gestu, miny, słów, natomiast dziecko stara się jak najdłużej wytrzymać z poważną miną. Gdy dziecko się zaśmieje następuje zamiana ról.


4. ,,Żarty i psikusy” – zabawa rozwijająca kreatywność i pomysłowość dzieci.

Wymyślamy (dziecko i rodzic) na przemian jakieś śmieszne stwierdzenia, np. masz dziurę w bluzce, masz zielone włosy itp. Nie zapomnijcie na koniec powiedzieć Prima Aprilis. Nie można wymyślać żartów obraźliwych i niestosownych, aby nikomu nie było przykro. To jest wesoła zabawa, pełna humoru i śmiechu.

 

5. Zachęcamy do obejrzenia bajki pt. ,,Prima Aprilis” z serii przygód Bolka i Lolka

https://www.youtube.com/watch?v=oZcEtYjJlJI

 

Życzymy wesołego i pełnego radości oraz śmiechu dnia. Niech dobry humor dziś was nie opuszcza, a żarty i psikusy niech się was trzymają. Pozdrawiamy.

Pani Iza i Pani Basia

Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 01 kwietnia 2020 07:59
Data ostatniej edycji: śr, 01 kwietnia 2020 08:08:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę