Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

To jest sztafeta śmierci. Rozumiecie?

Główne zdjęcie
Najnowszy - z piątku 20. marca godz. 11.00 - raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w sprawie zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim

- Mamy wybór – ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki tysięcy chorych – mówi prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia w wywiedzie opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Dwa raz odwołuje się w nim do Łomży, ale przede wszystkim z rozmowy wybrzmiewa apel o przestrzeganie kwarantanny i ograniczenie do minimum kontaktów z innymi. O to samo – ponownie do mieszkańców Łomży – zaapelował Karol Jakacki, lekarz z łomżyńskiego szpitala, którego post z niedzieli uświadomił wielu, jak wielkie konsekwencje będzie miało przekształcenie szpitala w tzw. „jednoimienny szpital zakaźny” do zwalczania koronawirusa.

Rozmowę Karoliny Kowalskiej z dziennika „Rzeczpospolita” z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim można przeczytać tu - Koronawirus: Łukasz Szumowski o walce z epidemią - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych

Wybrzmiewa z niej przede wszystkim apel o zachowanie kwarantanny i wprowadzonych ograniczeń, które są „po to, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.”
- Wszystkie działania, które podejmujemy, mają nas uchronić przed scenariuszem włoskim. Działamy zawczasu, żeby uniknąć dramatycznych scenariuszy. Jednak nie możemy ukrywać, że zapewne na przełomie tego i przyszłego tygodnia będziemy mieli w granicach 1–1,5 tys. zachorowań - mówił minister Szumowski. - Liczymy jednak, że za tydzień, może dwa tygodnie efekt przyniosą nasze działania prewencyjne, jak zamknięcie szkół, przedszkoli czy galerii handlowych i liczba nowych zakażeń wyhamuje. Podkreślam tu słowo „wyhamuje”. Nam chodzi teraz o wyhamowanie liczby zachorowań.

W podobny apel, ale w o wiele mocniejszym tonie do mieszkańców Łomży i okolicy na facebookowym profilu zamieścił Karola Jakackiego, lekarz z łomżyńskiego szpitala, który w niedzielę krótkim wpisem uświadomił  wielu jak wielkie konsekwencje będzie miało przekształcenie łomżyńskiego szpitala w tzw. „jednoimienny szpital zakaźny” (zobacz: Awantura w szpitalu. Pracownicy: „Zejdziemy z linii frontu”). 
Wczoraj ponownie mocno zaapelował:
Apeluję ponownie Rodacy zostańcie w domu to bardzo ważne!!! Nie ma wychodzenia. Tylko z najważniejszych powodów i z zachowaniem rygoru higienicznego, najlepiej maseczka i higiena rąk. To jest właśnie czas roznoszenia wirusa i nikt nie wie kto go ma. To jest sztafeta śmierci. Rozumiecie? #zostańwdomu #sztafetaśmierci. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę