Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Spotkanie z budowniczymi obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
Obwodnica Łomży w ciągu Via Baltica

W piątek o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami dotyczący budowy południowej części obwodnicy Łomży. - Informacji będą udzielali m.in. dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA, przedstawiciel Wydziału Nieruchomości i Geodezji z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji firmy Mota Engil Central Europe – przekazuje Artur Marek z Urzędu Gminy Łomża.

Przypomnijmy 19 lutego wojewoda podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację powyższej inwestycji drogowej (ZRID) dla zadania dotyczącego budowy drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, na odcinku: węzeł „Łomża Południe” (z węzłem) – węzeł „Łomża Zachód” (bez węzła), wraz z budową odcinka drogi krajowej Nr 63. To tzw. południową część obwodnicy Łomży w ciagi Via Baltica. Wojewoda decyzji nadał rygor natychmiastowej wykonalności, a 27 lutego GDDKiA przekazała wykonawcy plac budowy. To oznacza, że prace ziemne mogą rozpocząć się w każdej chwili.

W piątek w Szkole Podstawowej w Konarzycach ma odbyć się spotkanie informacyjne z udziałem inwestora, wykonawcy i urzędników z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy będą wydawać decyzje administracyjne dotyczące wyliczanych przez biegłych rzeczoznawców odszkodowań za wywłaszczaną ziemię pod budowę drogi. 

Tzw.  południową część obwodnicy Łomży stanowią 7,2 km odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła „Łomża Południe”, który powstanie za Konarzycami do węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput, oraz blisko 9-kilometrowy odcinek jednojezdniowej drogi DK 63 od węzła „Łomża Południe” do drogi Łomża – Zambrów, z którą połączy się za Podgórzem. Zarówno na drodze ekspresowej S61 jak i na łączniku zaplanowano do budowy most, 14 wiaduktów i przejście dla zwierząt. Będzie też zbudowany wiadukt kolejowy nad linią relacji Śniadowo – Łomża. Drogi zbudować ma firma Mota Engil Central Europe. Oczekuje się, że ta część obwodnicy Łomży powstanie przed końcem 2021 r.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę