Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Via Baltica powstaje z unijną dotacją

Ponad 1 miliard 636 milionów złotych unijnych środków przeznaczono na budowę łomżyńskiej części Via Baltica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zawarciu umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie budowy drogi ekspresowej S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn.

Przedsięwzięcie polega na budowie drogi ekspresowej S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn o długości ok. 91 km, która w całości zlokalizowana jest w sieci bazowej TEN-T. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3 mld 88 mln zł, a przyznane unijne dofinansowanie to 1 mld 636 mln 870 tys. 479 zł i 79 gr. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Jak podała GDDKiA inwestycja poza budową 91 km nowej drogi ekspresowej obejmuje m.in.: budowę dziewięciu węzłów drogowych: Podborze, Śniadowo, Łomża Południe, Łomża Zachód, Nowogród, Łomża Północ, Stawiski, Grabowo, Szczuczyn, i sześciu MOP-ów.

W 2016 roku Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie projektu „Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko (granica państwa)”. Wartość całkowita inwestycji to 3 miliardy 430 milionów złotych, a dofinansowanie unijne w ramach instrumentu Łącząc Europę (CEF) wynosi 1,75 mld zł. 

Zgodnie z aktualnym harmonogramem cała droga ekspresowa S61 czyli Via Baltica ma być gotowa w 2023 roku. 

zobacz: Tak budują Via Baltica


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę