Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Żebyście byli Państwo szczęśliwi...

- To jest najdroższy projekt jaki szpital realizował. Pełny koszt to ponad 11 i pół miliona złotych – mówił Mariusz Obrycki, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży. W czwartek oficjalnie „otwarto” i poświęcono wyremontowany i na nowo wyposażony Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii łomżyńskiego szpitala. Goście „uroczystość” przechodzi szpitalnymi korytarzami, na których wywieszone są plakaty informujące o akcjach protestacyjnych pracowników domagający się podwyżek płac.

Remont Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii szpitala w Łomży prowadzony był przed ponad rok od czerwca 2018 roku.  O tym, że lekarze i pacjenci wrócili już do nowych pomieszczeń informowaliśmy niemal miesiąc temu – zobacz: Kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna po remoncie

W czwartek odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia i poświęcenia oddziału. Mariusz Obrycki, który szpitalem w Łomży kieruje od kwietnia tego roku podkreślał, że logistycznie była to bardzo trudna operacja i dziękował pracownikom oddziału, że udało się to zrobić bez kłopotów. Remont pomieszczeń kosztował prawie 6,7 mln zł, a na zakupu sprzętu wydano ponad 4,5 mln zł. Dyrektor Obrycki podkreślał, że wkład własny szpitala  to tylko 145 tys. zł, a reszta to pieniądze z dotacji unijnej i budżetu samorządu województwa. 
Pełniąca obowiązki ordynatora oddziału, dr Anna Markowska, mówiła, że dzięki remontowi i nowemu wyposażeniu pacjenci mogą być sprawniej leczeni. - Mamy pracownię echokardiografii, pracownię testów wysiłkowych, pracownię holterowską. Mamy nowy echokardiograf, mamy bieżnię nową do testów wysiłkowych – wyliczała dr Anna Markowska dodając, że poprawiły się warunki pacjentów: sale są maksymalnie czteroosobowe i każda ma swoją łazienkę. 

Z protestem w tle 
Wśród przybyłych gości była m.in. poseł Bernadeta Krynicka (PiS). Mówiła, że szpital to jej miejsce pracy. - Nie tęsknię, bo wiem jak jest ciężka praca pielęgniarki – mówiła usiłując przekonać, że „nasz rząd PiS” rzekomo robi wszystko, aby poprawić sytuację finansową pracowników służby zdrowia. - Uda się nam zrobić, żebyście byli Państwo szczęśliwi – zapowiedziała. 
- Urząd Marszałkowski nie może dokładać na wynagrodzenie – mówił wicemarszałek Marek Olbryś (PiS) ciesząc się, że na wydatki inwestycyjne w szpitalu może i wydaje dużo. - Państwo nie jesteście zadowoleni z wynagrodzeń ja to rozumiem. Będziemy dążyli do tego, aby wynagrodzenie były lepsze – obiecał przywołując zapewnienia poseł i rządu o planowanym wzroście w ciągu najbliższych 3 – 4 lat wydatków na służbę zdrowie do 6% PKB. Póki co prosił o wyrozumiałość bo  „pieniędzy dla wszystkich nie starczy”.
- Miałem nic nie mówić, ale sprowokowała mnie pa ni poseł, która obiecuje szczęśliwość. Oczekujemy szczęśliwości, bo na razie jej nie widać – mówi Jacek Piorunek (PO). - Szpital w Łomży sobie radzi, ale dlatego, ze Urząd Marszałkowski staje na wysokości zadania. W ciągu ostatnich 10 lat zainwestowaliśmy w ten szpitala 100 mln zł – dodawał wskazując, że połowa to środku z UE. - Decyzje o tym remoncie (kardiologii – dop. red.) podejmowała koalicja PO-PSL w Sejmiku – przypominał Piorunek. 
- Mam nadzieję, że jak będziemy kończyć kadencję, to będą pieniądze nie tylko na inwestycje, ale i na kontrakty – mówił Andrzej Duda (PiS) burmistrz Kolna i od niedawna przewodniczący Rady Społecznej łomżyńskiego szpitala. - To nie tylko szpital Łomży, ale i Kolna, Grajewa czy Zambrowa - dodawał wskazując, że ważnym jest, aby dobrze rozdzielić kompetencje szpitali, aby nie konkurowały. Nawiązując do gorączki przedwyborczej mówił zaś, że po ogłoszeniu wyników wyborów kandydaci mogą korzystać z nowego oddziału... - Tego nie życzę – dodawał. 

Poświęcenia znajdujące się na piątym pietrze szpitala gruntownie odremontowanych po 20 latach  pomieszczeń kardiologii, jej nowych urządzeń dokonał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Przechodząc z sali konferencyjnej na oddział kardiologiczny goście „uroczystość” przemieszczali się korytarzami, na których wywieszone są plakaty informujące o akcjach protestacyjnych pracowników szpitala. Na jednym z korytarzy czekała na nich także grupa kilkunastu rehabilitantów, póki co bezskutecznie domagający się podwyżek. - Dla jednych są pieniądze dla drugich nie ma – komentowali zachęcając przechodzących „gości” do zapoznania się z ich postulatami. 
Oprowadzając po wyremontowanym oddziale kardiologii pracownicy cieszyli się z warunków technicznych w jakich pracują, ale zwracali uwagę na za małą osadę pielęgniarską i... niskie płace. Pacjenci też się cieszyli z warunków, ale żalili na drogie leki, które nie są refundowane. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę