Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Remont „zakaźniaka” powyżej środków

Główne zdjęcie
Budynek dawnego "zakaźniaka", który ma być wyremontowany na potrzeby WOPiTU i nowego zakładu opiekuńczo-leczniczego

O ponad 6 milionów złotych droższa niż oczekiwano jest najtańsza oferta na kompleksowy remont budynku po oddziałach zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskie – Curie. Dawny „zakaźniak” został przekazany na potrzeby Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Aby go użytkować, konieczny jest kosztowny remont. Władze WOPiTU i województwa, pod które podlega, planowany wydać ok. 14 mln zł, ale złożone już w drugim przetargu oferty zaczynają się do 20 milionów.

 Budynek po oddziałach zakaźnych szpitala przy ul. Marii Skłodowskie – Curie stoi nieużytkowany od 6 lat. W ubiegłym roku władze samorządowe województwa przekazały go, wraz z pieniędzmi na dokumentacje remontową, na potrzeby łomżyńskiego WOPiTU. W nowej siedzibie miał  rozszerzyć swoją działalność także przez utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego. W tym roku udało się zapewnić finansowanie inwestycji łącząc trzy źródła - samorząd województwa, rząd Polski i środki unijne. Najwięcej pieniędzy pochodzi kasy samorządu województwa - 5,6 mln zł na dostosowanie pomieszczeń pod potrzeby WOPiTU i ok. 2,4 mln zł jako wkład własny do wartego dwa razy więcej projektu unijnego finansowanego z środków RPO na zakład opiekuńczo leczniczy. 5,6 mln zł dołożyć ma także Skarb Państwa.

Na razie jednak nie wiadomo jednak, czy dojdzie do zlecenia prac remontowych. W drugim już przetargu na wyłowienie wykonawcy remontu ceny ofert przedsiębiorców są znacząco wyższe od środków, które planowano wydać. Otwierając koperty z ofertami ujawniono, że na remont dawnego „zakaźniaka” WOPiTU chce wydać niespełna 13,8 mln zł, a najtańsza z pięciu złożonych ofert wynosi 19,9 mln zł. Kolejne przekraczają 20 mln zł, a najdroższa wynosi 22,3 mln zł. 

W pierwszym przetargu ceny były podobne, co oznacza, że bez zwiększenia zaangażowania finansowego właściciela – samorządu województwa podlaskiego – zakładanego remontu „zakaźniaka” nie uda się przeprowadzić. 

zobacz: Ponad 15 milionów na remont starego zakaźniaka


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę