Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Remont „zakaźniaka” wychodzi drożej

Główne zdjęcie
Budynek po "zakaźniaku", który ma być wyremontowany na potrzeby WOPiTU

Jeszcze kilka tygodni temu, stojąc na schodach dawnego budynku po oddziałach zakaźnych szpitala przy ul. Marii Skłodowskie – Curie, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, oraz politycy cieszyli się z zabezpieczenia ponad 15 milionów złotych na remont budynku pod potrzeby WOPiTU. Nieużytkowany od 6 lat budynek ma przejść gruntowny remont. Tyle tylko, że przedsiębiorcy konieczne prace wycenili znacznie drożej – na ponad 20 milionów złotych.

Opuszczony budynek po oddziałach zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskie – Curie Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień otrzymał od władz samorządowych województwa w ubiegłym roku wraz z pieniędzmi na dokumentacje jego adaptacji na potrzeby WOPiTU i rozszerzenie działalności poprzez utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego. W tym roku udało się zapewnić finansowanie inwestycji łącząc trzy źródła - samorząd województwa, rząd Polski i środki unijne. Najwięcej pieniędzy pochodzi z samorządu województwa - 5,6 mln zł na dostosowanie pomieszczeń pod potrzeby WOPiTU i ok. 2,4 mln zł jako wkład własny do wartego dwa razy więcej projektu unijnego finansowanego z środków RPO na zakład opiekuńczo leczniczy. 5,6 mln zł dołożyć ma także Skarb Państwa.

Przetarg na wykonanie modernizacji, remontu i przebudowy budynku wraz ze zmianą zagospodarowania terenu dyrektor WOPiTU Renata Szymańska ogłosiła pod koniec marca. Zgodnie z harmonogramem prace mają być ukończone w 2020 roku. Na razie jednak nie wiadomo, czy do ich zlecenia dojdzie. Oferty, które złożyły firmy są dużo droższe niż środki, którymi dysponuje dyrektor WOPiTU.  Otwierając koperty z ofertami ujawniono, że na remont dawnego zakaźniaka Ośrodek chce wydać niespełna 14 mln zł. Tymczasem jedna z ofert opiewa na 21 milionów, a druga na 22 miliony złotych.

Taka różnica pomiędzy kwotą, którą dysponuje zamawiający, a kwotami oczekiwanymi przez wykonawców, może być podstawą do unieważnienie przetargu. Teoretycznie zamawiający może także zwiększyć finansowanie przedsięwzięcia. W tym wypadku dodatkowe pieniądze musiałby dołożyć samorząd województwa podlaskiego, pod który podlega łomżyński WOPiTU.

zobacz: Ponad 15 milionów na remont starego zakaźniaka


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę