Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Budowlańcy na obwodnicy

Główne zdjęcie
Budowa obwodnicy Szczuczyna (fot. GDDKiA Białystok)

Po zimowej przerwie wznowiono prace przy budowie drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. To pierwszy – i jak dotychczas jedyny budowany - odcinek tzw. łomżyńskiej części Via Baltica. Zgodnie z planami drogowców mierząca około 6,5 km obwodnica Szczuczyna prawdziwą drogą ekspresową miałaby się stać za rok, a pozostałe odcinki łomżyńskiej części S61 miałaby zostać zbudowane w niespełna dwa lata.

Jak przekazuje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA w tej chwili roboty na obwodnicy Szczuczyna prowadzone są głownie przy obiektach inżynierskich. To montaż zbrojenia przy fundamentach i podporach, betonowanie, a w części drogowej - także roboty ziemne w zależności od miejsca – zdejmowanie humusu, wymiana gruntów, dogęszczanie warstw nasypów wykonanych przed zimą, itp.

Pierwsza jezdnia obwodnica Szczuczyna powstała w 2015 roku. Dobudowa drugiej jezdni zaczęła się w październiku 2018 roku i ma być zakończona do marca 2020 roku. Powstać ma „lewa” jezdnia obwodnicy o długości ok. 6,6 km. W zakresie zlecenia jest także przebudowa istniejącej już „prawej” jezdni na odcinku ponad 1,1 km wraz z likwidacją dwóch istniejących skrzyżowań i poszerzenie jej poprzez dobudowę pasa awaryjnego o szerokości 2,5 m na odcinku 4,7 km.  Wówczas dwujezdniowa obwodnica Szczuczyna będzie częścią prawdziwej drogi ekspresowej S61, a całość prac ma kosztować 75 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę