Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Nowy dyrektor szpitala poszukiwany

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Potencjalni kandydaci mają 10 dni na złożenie dokumentów i pisemnej koncepcji pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat. Aby być dyrektorem szpitala w Łomży wystarczy mieć wykształcenie wyższe i pięcio- lub trzyletni, jeśli ma się podyplomówkę z zarządzania - staż pracy na stanowisku kierowniczym, oraz „wiedzę i doświadczenie”.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży to największy zakład w mieście. Zatrudnia ponad tysiąc osób i zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. Poprzedni dyrektor Roman Nojszewski z Warszawy funkcję pełnił przez półtora roku i został zwolniony w trybie natychmiastowym pod koniec stycznia. Władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”. Dziś został ogłoszony konkurs na nowego dyrektora. Wymagania nie są wielkie: wykształcenie wyższe, staż pracy na stanowisku kierowniczym - co najmniej pięcioletni albo trzyletni jeśli kandydat ten ma ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie. Kolejnymi niezbędnymi wymaganiami jest brak skazania „za przestępstwo popełnione umyślnie” oraz „wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”. To czy kandydat ją posiada ma ocenić specjalna komisja konkursowa, którą powołał Sejmik województwa w ubiegłym tygodniu. (zobacz: Komisja wybierze dyrektora)
Dodatkowo – jak zaznaczono w ogłoszeniu - kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć koncepcie pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat, sporządzoną w formie pisemnej - maksymalnie 6 stron w formacie A4. 
Materiały informacyjne o stanie prawnym, organizacyjnym i ekonomicznym Szpitala, do opracowania takiej koncepcji są dostępne w siedzibie Departamentu Zdrowia UMWP w Białymstoku przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego l. 
Czas na złożenie ofery w konkursie to 10 dni od daty publikacji ogłoszenia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Podlaskiego w Białymstoku, czyli od dziś.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę