Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Obiekty inżynierskie południowej części obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
Węzeł Łomża Południe

Kończą się prace planistyczne południowej części obwodnicy Łomży. Chodzi o krótki, 7,2 km, odcinek S61 od węzła „Łomża Południe” w okolicach wsi Boguszyce w kierunku wsi Sierzputy Młode, gdzie przyszła Via Baltica ma przecinać się z drogą Łomża – Ostrołęka, oraz tzw. „łącznik” S61 z drogą Łomża – Zambrów. Drogowcy zapowiadają, że jeszcze w tym miesiącu ma być złożony do wojewody podlaskiego wniosek o wydanie decyzji ZRID. Na jej podstawie będą mogły rozpocząć się prace i wywłaszczenia przejmowanych pod drogę gruntów.

Ten odcinek Via Baltica zrealizuje firma Mota Engil. Umowę na ponad 218,1 mln zł podpisano pod koniec 2017 roku. Na tych odcinkach nowych dróg zaplanowano do budowy 1 most, 14 wiaduktów i 1 przejście dla zwierząt. Będzie też zbudowany wiadukt kolejowy nad linią relacji Śniadowo – Łomża. Największym z obiektów inżynierskich będzie węzeł drogowy Łomża Południe. Powstanie za Konarzycami, w okolicach wsi Boguszyce i zapewni pierwszy zjazd i wjazd na Via Baltica dla mieszkańców Łomży. Oto kilka z zaplanowanych przez drogowców obiektów inżynieryjnych na tym odcinku obwodnicy Łomży.

Foto: Węzeł Łomża Południe
Foto: Obwodnica Łomży w ciągu S61 Via Baltica
Foto: Południowa część obwodnicy Łomży
Foto: Węzeł Łomża Południe - połączenie S61 z łącznikiem DK 63
Foto:
Foto: most nad Łomżyczką
Foto:
Foto: wiadukt nad S61 umożliwiający połączenie Jarnut z Grzymałami Szczepankowskimi
Foto:
Foto:
Foto: połączenie nowego łącznika DK 63 ze drogą Łomża - Zambrów (przejście dla zwierząt)
Foto: rondo na łączniku DK 63 i drogi Łomża - Śniadowo
Foto: wiadukt kolejowy na łączniku DK 63
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę