Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rada Społeczna szpitala pyta o procedury odwołania dyrektora Nojszewskiego

Członkowie Rady Społecznej szpitala w Łomży wskazują, że do odwołania dyrektora Romana Nojszewskiego doszło z naruszeniem procedur. Chcą wyjaśnień od zarządu województwa dlaczego dyrektora odwołano bez zasięgnięcia opinii Rady Społecznej, choć jest ona wymagana prawem. Wczoraj Rada miała wskazać swojego przedstawiciela do komisji konkursowej, która miałaby powołać nowego dyrektora szpitala, ale punkt ten z obrad zdjęto.

- My nie odnosimy się do merytorycznych powodów odwołania dyrektora Romana Nojszewskiego. Chcemy dowiedzieć się dlaczego zarząd województwa podejmując tę decyzję nie wystąpił o opinię do Rady Społecznej szpitala – tłumaczy Jacek Piorunek, jeden z członków RS. - Osoba wskazana przez Radę Społeczną musi być w komisji konkursowej do wyboru nowego dyrektora szpitala i my deklarujemy, że chcemy takiego przedstawiciela zgłosić, ale najpierw chcemy wyjaśnień. Opinia Rady Społecznej nie jest wiążąca dla zarządu, ale jest wymagana – dodaje Piorunek zaznaczając, że do Rady nie wpłynął wniosek w tej sprawie.

Członkowie Rady Społecznej szpitala w Łomży przekazują, że decyzję o zdjęciu punktu z porządku obrad podjęto niemal jednomyślnie.

zobacz:

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę