Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Ruszają prace nad uekspresowieniem obwodnicy Szczuczyna

Główne zdjęcie
Wbicie łopaty pod drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna (fot. GDDKiA)

To będzie pierwszy ekspresowy odcinek łomżyńskiej części Via Baltica. W ubiegłą środę wojewoda podlaski wydał decyzję ZnRID na budowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna, a dziś oficjalne przekazanie placu budowy i pierwsze wbicie łopat. Ekspresowa obwodnica Szczuczyna powinna być gotowa wiosną 2020 roku.

Pierwsza jezdnia obwodnica Szczuczyna powstała w 2015 roku. Inwestycję na zlecenie GDDKiA zrealizowała firma Polaqua, i ta sama wygrała przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie drugiej - „lewej” jezdni obwodnicy, tak by jak cała Via Baltica była drogą ekspresową S61. Dobudowa drugiej jezdni o długości ok. 6,6 km ma kosztować 75 mln zł. Budowa ma potrwać 13 miesięcy, ale do tego należy doliczyć dwie przerwy na okresy zimowe, co oznacza, że prace powinny zostać ukończone wiosną 2020 roku.

Polaqua w ramach jego samego zlecenia ma także przebudować istniejąca już „prawą” jezdnię obwodnicy Szczuczyna na odcinku ponad 1,1 km wraz z likwidacją dwóch istniejących skrzyżowań i poszerzyć ją dobudowując pas awaryjny o szerokości 2,5 m na odcinku 4,7 km.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę