Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Podpiszą umowę na obwodnicę Łomży

Główne zdjęcie
Obwodnica Łomży to dwa zadania łomżyńskiej części Via Baltica

W czwartek GDDKiA ma podpisać umowę na zaprojektowanie i zbudowanie większości obwodnicy Łomży. Zlecenie na ponad 525 milionów złotych ma otrzymać włoska firma TOTO Contruzioni. To ostatni odcinek ekspresowej Via Baltica, na którego realizację drogowcy będą podpisywali umowę. Zgodnie z planem cała obwodnica i ekspresówka z Łomży do Warszawy i na Litwę ma być gotowa do końca 2021 roku.

Tzw. zadanie nr 4 drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn obejmuje budowę większości obwodnicy Łomży. To odcinek od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput na skrzyżowaniu przyszłej Via Baltica z drogą krajową nr 61 w kierunku Ostrołęki, oraz niemal 13 km ekspresówki do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno”, i blisko 7 km jednojezdniwego łącznika drogi krajowej nr 64 od węzła „Łomża Północ” w kierunku Elżbiecina,  stanowiącego swoistą północą obwodnicę Piątnicy. Najważniejszym elementem będzie jednak nowy most nad Narwią i całą doliną rzeki. Ma on mieć długości 1206 metrów i będzie to najdłuższy most w tej części kraju.

Oferta TOTO  Contruzioni, która prace wyceniła na 525 mln 681 tys. 936,24 zł, jest już trzecią – według orzeczeń GDDKiA - „najkorzystniejszą ofertą” w tym przetargu. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 10 miesięcy na zaprojektowanie drogi, kolejne 5 miesięcy na uzyskanie od wojewody podlaskiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) i dopiero wówczas będą mogły zacząć się prace budowlane. Będzie na nie 16 miesięcy, przy czym do tego czasu nie wlicza się okresów zimowych tj. od 15 grudnia do 15 marca. To oznaczałoby, że droga powinna być ukończona po wakacjach 2021 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę