Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 lutego 2023 napisz DONOS@

Święto Wojska Polskiego

W dniach 13 – 15 sierpnia 2018 r. odbyły się w Łomży uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, w których uczestniczyli harcerze z Hufca „Nadnarwiańskiego” ZHP w Łomży.

W dniu 13 sierpnia wraz z innymi delegacjami złożyli kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego - Domek Pastora przy której Wartę Honorową wystawiła 32 ŁDH „Dywersja” w składzie: dh Martyna Łuba i dh Sylwia Dąbrowska. 14 sierpnia o godz. 14.00 przy pomniku 33 Pułku Piechoty przy Klubie Wojskowym odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników wojska, podczas której na maszt została wciągnięta flaga państwowa. Tu również została wystawiona Warta Honorowa w składzie dh. Sylwia Dąbrowska dh Mateusz Samsel, dh Patryk Rogowski, dh Jakub Kondracki z 32 ŁDH „Dywersja”. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów przy rzęsistym deszczu. W imieniu harcerzy kwiaty złożyła delegacja Hufca ZHP w składzie: hm. Wiesław Domański – komendant Hufca ZHP, hm. Jan Bońkowski – kapelan Hufca ZHP, dh Martyna Łuba – 32 ŁDH Dywersja. Następnie odbyła się impreza plenerowa „Wojsko na swojsko” z możliwością wejścia na teren jednostki i zapoznania się ze sprzętem wojskowym. W uroczystościach wzięły udział również członkowie 23 ŁDH „Wawer”. Kolejny dzień uroczystości - 15 sierpnia - rozpoczął się o godz. 9.30 pod pomnikiem 33 Pułku Piechoty na Placu Sienkiewicza. Wartę Honorową pełniły pwd. Dorota Domańska – 23 ŁDH „Wawer” i dh. Agnieszka Prusarczyk – 32 ŁDH „Dywersja”. Delegacja Hufca w składzie - hm Wiesław Domański – komendant Hufca ZHP, dh Martyna Łuba i dh Agata Domańska z 32 ŁDH „Dywersja” złożyła kwiaty. Następnie wszyscy udali się do Łomżyńskiej Katedry, gdzie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego. Po mszy przy akompaniamencie orkiestry uczestnicy przemaszerowali na Pl. Niepodległości 15. Tam został odsłonięty mural upamiętniający Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ostatnim punktem uroczystości było oddanie hołdu poległym, którzy oddali życie za Ojczyznę, poprzez zapalenie zniczy na żołnierskich i harcerskich mogiłach oraz wystawienie Wart Honorowych na cmentarzu przy ul. Kopernika. W obchodach uczestniczyli również hm. Jan Bońkowski – kapelan Hufca ZHP i pwd. Sebastian Ostaszewski z 11 SDS „Exodus”.


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę