Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Godzina W - 2018

Godzina W - 2018 O godz. 17.00 przy pomniku Łomżyńskich Harcerzy członkowie drużyn harcerskich: 13 ŁDH "Agada", 23 ŁDH "Wawer" i 32 ŁDH "Dywersja” pod przewodnictwem kapelana Hufca hm. Jana Bońkowskiego i skarbnika Hufca pwd. Wojciecha Więtczaka złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalili znicze. Dh "Huragan" przypomniał heroizm tych, którzy przed 74 laty chwycili za broń, aby walczyć o wolność, o niepodległość, o honor.

Jednocześnie delegacja z 32 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej "Dywersja” razem z komendantem Hufca hm. Wiesławem Domańskim wzięła udział w uroczystościach w Warszawie, odwiedzając miejsca związane z "Szarymi Szeregami” i walkami toczonymi podczas warszawskiego powstania. Łomżyńscy harcerze upamiętnili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przez zapalenie zniczy pod pomnikiem poświęconym „Akcji pod Arsenałem”, Pomnikiem Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich, a o godzinie 17.00 - w godzinę „W” - przy Pomniku Małego Powstańca została wystawiona Warta Honorowa w składzie dh. Martyna Łuba i dh. Agata Domańska oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.

W tym roku wartę pełnili również harcerze z 79 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „ALPHA”. Wieczorem, kolejny raz harcerze łomżyńscy wspólnie z warszawiakami śpiewali (nie)zakazane piosenki. Podczas koncertu dh. Mateusz miał zaszczyt opiekować się druhem - uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego delegacja zakończyła tuż po północy zapaleniem zniczy na Kopcu Powstańczym na Czerniakowie.

Mimo niesamowitego upału (34 stopnie) jesteśmy dumni z pełnonej przez cały dzień służby i możliwości oddania hołdu bohaterskim powstańcom.

Chwała Bohaterom.


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę