Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Pepees „wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces”

Przychody wynoszące blisko ćwierć miliarda złotych i zysk netto na poziomie 13,4 mln zł – to podstawowe wyniki Grupa Pepees za 2017 r. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W stosunku do poprzedniego roku przychody Pepees-u są o ponad 20% wyższe, ale zysk jest o kilka milionów mniejszy. Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla, że mimo to 2017 rok był kolejnym dobrym rokiem.

Zdaniem prezesa Faszczewskiego 2017 rok był kolejnym dobrym rokiem dla Grupy Pepees, bo „wzmocniła ona swoją obecność biznesową na rynku, osiągając przychody na łączną wartość ponad 224 min zł (wzrost o 20,8% w stosunku do poprzedniego roku) i wypracowując zysk ze sprzedaży w kwocie 64 mln zł (wzrost o 26,7% w stosunku do 2016 r.). Podkreśla, że rosnąca tendencja sprzedaży utrzymała się w dużej mierze dzięki eksportowi. - W ubiegłym roku zrealizowano również największy w historii spółki PEPEES S.A. przerób ziemniaków skrobiowych, dzięki zwiększonym dostawom tego surowca od naszych plantatorów – dodaje. 
W roku 2017 do Grupy Pepees dołączyła kolejna spółka zależna - Gospodarstwo Rolne PONARY, będąca właścicielem nieruchomości rolnych położonych w gminie Miłakowo o łącznej powierzchni 425,6547 ha. 
Podsumowując ubiegłoroczne wyniki prezes Pepees zaznacza, że zysk netto w kwocie 13,4 mln zł jest o 24% niższy niż w roku poprzednim, ale tłumaczy, że jest to przede wszystkim skutkiem utworzenia niepieniężnych odpisów aktualizujących związanych z udziałami w spółce zależnej CHP Energia. 
- Jestem głęboko przekonany, że wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces, za który - w imieniu Zarządu - składam serdeczne podziękowania: Akcjonariuszom-za wspieranie naszych decyzji, Klientom - za okazane nam zaufanie, Dostawcom - za doskonałą współpracę i oczywiście Pracownikom Grupy - za profesjonalizm i zaangażowanie, które są kluczowym motorem naszych dobrych wyników oraz gwarantują ich osiągnięcie w przyszłości. Jestem przekonany o dobrych perspektywach dla wzrostu wartości Grupy w roku 2018 i w latach następnych, dzięki konsekwentnie realizowanej od kilku lat strategii rozwoju – napisał Wojciech Faszczewski, prezes Pepees. 

PEPEES S.A. z siedzibą w Łomży to największy zakład przetwórstwa ziemniaka skrobiowego w Polsce i jedyny krajowy producent glukozy krystalicznej. Wśród odbiorców produktów łomżyńskiej spółki znajdują się np. Nestle Polska, Grupa Animex, Sokołów S.A., Jeronimo Martins Polska, Tesco, firmy farmaceutyczne np. Teva, GlaxoSmithKline a także firmy m.in. z Łotwy, Korei Południowej czy Hiszpanii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę