niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Ostatni dzień na JPK_VAT

Dziś jest ostatni dzień na wysłanie przez mikroprzedsiębiorców JPK_VAT za styczeń 2018 r. Tylko w Łomży i okolic powinno po wysłać blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców. - W poniedziałek 26 lutego urzędy skarbowe w całej Polsce zapewnią wsparcie telefoniczne do godziny 22.00 – zapowiedział Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

JPK_VAT czyli Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT.  Szczegółowe informacje o JPK_VAT dostępne są na stronie internetowej www.jpk.mf.gov.pl, gdzie znajdują się m.in. odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

W celu ułatwienia realizacji nowego obowiązku Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację e-mikrofirma, która służy do tworzenia i wysyłania plików JPK_VAT. Umożliwia ona m.in. wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów czy dodanie sprzedaży paragonowej. Dzięki niej podatnicy automatycznie wygenerują JPK_VAT (na bazie ewidencji VAT), wyślą go do Ministerstwa Finansów oraz pobiorą Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0