Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pepees jeszcze nie Skotnickich

Nie ponad 30 milionów, a niespełna 11 milionów akcji spółki PEPEES kupią bracia Maksymilian i Michał Skotniccy, którzy w styczniu ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po 1,45 zł za sztukę. Zainteresowani ofertą właściciele akcji łomżyńskiej spółki chęć ich sprzedaży mogli zgłaszać do czwartku. Bracia Skotniccy chcieli skupić w swoich rękach większość akcji spółki i przejąć nad nią kontrolę. Teraz to się nie udało.

Zgodnie z wezwaniem chcieli skupić 31 mln 396 tys. 707 akcji stanowiących 33% ogólnej liczby akcji spółki. Mając przed wezwaniem ok.  33% ogólnej liczby akcji Pepees-u, swój portfel zwiększyliby do 66%, przejmując samodzielnie kontrolę nad spółką. 
Tak wielu chętnych na sprzedaż akcji łomżyńskiego Pepees-u nie było.
„W terminie przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Spółki w ramach Wezwania zostały złożone zapisy na sprzedaż 10.725.769 akcji Spółki” - podano w informacji dotyczącej „nieziszczenia się warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki PEPEES Spółka Akcyjna z siedzibą w Łomży ogłoszonym przez Maksymiliana i Michała Skotnickich”.
W informacji  obsługującego wezwanie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. podano tak, że pomimo, iż nie ziściły się warunki wezwania, w tym także ten dotyczący zapisów na sprzedaż co najmniej 16 mln 196 tys. 708 akcji Pepees-u, wzywający podjęli decyzję o nabyciu zgłoszonych akcji. Transakcje nabycia akcji, na które złożono zapisy, mają zostać zawarte 13 lutego i zostać rozliczone 15 lutego 2018 r. 
Po kupnie tych akcji bracie Skotniccy będą mieli blisko 45% wszystkich akcji łomżyńskiej spółki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę