Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Działki w Podstrefie Łomża znowu nikt nie chciał

Główne zdjęcie
Miejska działka przy ul. Ciepłej - ostatnia do sprzedaży w Podstrefie Łomża SSSE (fot. UM Łomża)

Po raz trzeci nie udało się znaleźć nabywcy na ostatnią już i największą działkę w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To blisko 2,5 ha gruntu przy ulicy Ciepłej. Miejską działkę wystawiono na sprzedaż za 2 mln 290 tys. zł netto, choć wcześniej nikt nie chciał jej kupić za niespełna 1,4 mln zł.

Wystawiana na sprzedaż jako ostatnia w Podstrefie Łomża SSSE działka o nr geod. 31323 ma powierzchnię 2,4776 ha i znajduje się przy ul. Ciepłej, tuż obok ciepłowni miejskiej. Władze miasta usiłują ją sprzedać od kilku lat. W dwóch wcześniejszych przetargach cena wywoławcza wynosiła  1 mln 377 tys. 550 zł netto, ale nawet wtedy nie znalazł się chętny na jej nabycie. W ostatnim przetargu cenę podniesiono do 2 mln 290 tys. 293 zł netto. 
Łukasz Czech z ratusza wyjaśniał, że przyczyną podwyżki był wymogi prawne. 
- W kwietniu 2017 r. upłynął termin ważności i możliwości aktualizacji operatu szacunkowego, określającego wartość nieruchomości. Upłynął również termin, określany ustawą o gospodarce nieruchomościami (art. 39), ogłoszenia kolejnego przetargu na zbycie nieruchomości. Dlatego też w dniu 4 września 2017 roku został sporządzony nowy operat, który określa aktualną wartość rynkową nieruchomości – podał miejski urzędnik.
Oferty na zakup działki w Podstrefie Łomża przedsiębiorcy mieli składać do wczoraj. 
- Według posiadanych przez nas informacji nie wpłynęła żadna oferta na zakup działki w podstrefie – przekazał dziś Łukasz Czech.

Władze same zablokowały inwestycje
Prawdziwym powodem niechęci przedsiębiorców do tej działki są fatalne zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, który władze miasta przyjęły w 2009 roku. Zgodnie z nim połowa rzekomo „inwestycyjnej” działki przeznaczona jest pod usługi z zakresu turystyki, gastronomi i handlu, które w strefach ekonomicznych są niedozwolone, a na drugiej połowie „pod zabudowę produkcyjno – techniczną i usługową”, zabudować można tylko do 50% terenu. 
O tym, że plan trzeba zmienić władze miasta wiedzą co najmniej od 2012 roku, ale prace nad jego zmianą ruszyły w ubiegłym roku. Od jutra (7 lutego) do końca miesiąca w Urzędzie Miejskim ma być „wyłożenie do publicznego wglądu” projektu zmiany tego planu zagospodarowania przestrzennego miasta w rejonie ulic: Wojska Polskiego, Poznańskiej i Meblowej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę