Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Proponowana przez Skotnicckich „cena odzwierciedla wartość godziwą” Pepees-u

Główne zdjęcie
Pepees SA w Łomży

W piątek rusza przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji łomżyńskiego Pepees-u przez braci Michała i Maksymiliana Skotnickich. W ogłoszonym wezwaniu chcą kupić blisko 31,5 miliona akcji spółki i przejąć kontrolę nad firmą. Za akcję chcą płacić po 1,45 zł. Zarząd Pepees w swoim stanowisku dotyczącym wezwania „jest zdania, iż zaproponowana w Wezwaniu cena odzwierciedla wartość godziwą Spółki”.

Teraz bracia Skotniccy mają już 32,95% ogólnej liczby akcji Pepees-u. Skupując – zgodnie z wezwaniem – kolejne  31 mln 396 tys. 707 akcji stanowiących 33% ogólnej liczby akcji spółki, swój portfel zwiększyliby do 66%, przejmując samodzielnie kontrolę nad Pepeesem.
Przedstawiając swoje zdanie odnośnie wezwania braci Skotnickich obecny zarząd Pepees-u powołał się na zleconą niezależną opinię odnośnie wyceny akcji, którą przygotowała Rubicon Partners Corporate Finance S.A.. Przedstawiając ją zarząd zastrzegam że stanowisko to „nie stanowi rekomendacji dotyczącej nabywania lub sprzedaży instrumentów finansowych” i podkreśla, że „każdy z akcjonariuszy Spółki powinien dokonać własnej oceny warunków Wezwania, w tym zasięgnąć porady u swoich doradców posiadających właściwe kwalifikacje, w celu podjęcia decyzji o odpowiedzi na Wezwanie.” 

Niemniej jak czytamy w dokumencie „w ocenie Zarządu Spółki strategiczne plany Wzywającego są spójne z dotychczasowymi kierunkami rozwoju Spółki. Informacje zawarte w Wezwaniu nie sugerują zmian profilu działalności Spółki ani dotychczasowej polityki zatrudnienia. Nie przewiduje się zmiany lokalizacji Spółki oraz wycofania jej z notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Na tej podstawie Zarząd Spółki ocenia, że pozytywne zakończenie wezwania nie powinno mieć negatywnego wpływu na interes Spółki.” 
Odnosząc się zaś bezpośrednio do ceny jaką proponują bracia Skotniccy, czyli 1,45 zł za jedną akcję Pepees, to jak podano: „zgodnie z Opinią sporządzoną przez Rubicon cena zaproponowana w Wezwaniu odpowiada wartości godziwej 1 akcji Pepees. Biorąc pod uwagę powyższe, Zarząd Pepees jest zdania, iż zaproponowana w Wezwaniu cena odzwierciedla wartość godziwą Spółki.”

Dodajmy, że Michał Skotnicki, jest prezes BBI Development, do której należy m.in. słynny warszawski wieżowiec „Złota 44”.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę