Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Przetarg na ocenę przebiegu Via Baltica do końca lipca - obwodnica Łomży w latach 2008-2010

Przetarg na wykonanie strategicznej oceny przebiegu Via Baltica ma zostać ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do końca lipca - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Witold Górski. Ocena ma zbadać oddziaływanie na środowisko tej międzynarodowej drogi ekspresowej.

Górski odpowiadał na pytanie Michała Zielińskiego (PiS). Jego zdaniem, istniejący układ drogowy nie jest przystosowany do wzmożonego ruchu w północno-wschodniej Polsce. Wielkie ciężarówki powodują ogromne straty materialne, utrudniają ruch lokalny, dewastują środowisko, a także stwarzają zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi - powiedział poseł.
W jego opinii, należy jak najszybciej zakończyć modernizację drogi nr 8 na odcinku Białystok-Augustów i nr 61 na odcinku Łomża- Augustów oraz zbudować obwodnice wokół miast. Zieliński pytał o terminy planowanych inwestycji drogowych na tym terenie, a także o projekt drogi ekspresowej Via Baltica.

Obecnie przebieg drogi ekspresowej Via Baltica na odcinku Warszawa-Augustów-Suwałki-granica nie jest jeszcze dokładnie znany. Do końca lipca zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie oceny strategicznej dla Via Baltica - wyjaśnił Górski.

Wiceminister poinformował, że na drodze nr 61 przygotowane są projekty 6 obwodnic z następującymi terminami realizacji: obwodnica Łomży w latach 2008-2010, a obwodnice Stawisk, Grajewa, Szczuczyna, Rajgrodu i Bargłowa w latach 2010-2013.

Na drodze nr 8 planowane są obwodnice: Augustowa w latach 2006- 2008, Zambrowa w latach 2007-2008, Szczawina w latach 2007-2008, Suchowoli w latach 2008-2010, Suwałk w latach 2008-2010.

Przebudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Białystok-Augustów zostanie wykonana w latach 2006-2009.

Via Baltica to szlak komunikacyjny łączący Europę północną z południową i zachodnią. W Polsce miałby przebiegać od polsko- litewskiego przejścia granicznego w Budzisku do Warszawy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę