Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

Główne zdjęcie
planowany węzeł "Podborze" - połączenie S8 i S61 w okolicy Ostrowi Mazowieckiej

Pięć ofert wpłynęło do białostockiego oddziału GDDKiA na projekt i budowę ok. 20 km drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej do węzła „Śniadowo”. To tzw. „pierwszy” z sześciu odcinków na jakie podzielono łomżyńską Via Baltica. GDDKiA na zadanie chciała przeznaczyć 620 mln zł, ale wszystkie oferty są znacznie niższe.

"Łomżyńska" Via Baltica - droga ekspresowa S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna
"Łomżyńska" Via Baltica - droga ekspresowa S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna

O zlecenie z GDDKiA na realizację tego odcinka drogi starają się: RUBAU - 479 mln 116 tys. 813 zł, STRABAG - 521 927 907 zł, PORR - 539 071 911, POLAQUA - 553 749 407 i BUDIMEX - 590 932 562. Przed otwarciem kopert z ofertami GDDKiA poinformowała, że na realizację inwestycji przeznacza 619 mln 740 tys. 856 zł, a więc wszystkie oferty mieszczą się w przedziale cenowym. Wszystkie firmy uczestniczące w przetargu zadeklarowały też gotowość wykonania zadania w 31 miesięcy od podpisania umowy, czyli w najkrótszym z terminów dopuszczonych przez administrację drogową. To oznacza, że droga byłaby ukończona w 2021 roku.

Odcinek węzeł „Podborze” - węzeł „Śniadowo”
Początek planowanej trasy wyznaczony jest po północno-wschodniej stronie miasta Ostrów Mazowiecka. Ma tu powstać duży węzeł „Podborze” na przecięciu z drogą ekspresową S8. Od niego do kolejnego węzła „Komorowo” jest ok. 6 km ekspresówki. Węzeł ten został usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej drogi wojewódzkiej nr 677 i poza połączeniem z tą drogą łączy też S-61 z drogą wojewódzką nr 627 Małkinia-Ostrołęka. W dalszym przebiegu droga ekspresowa S-61 ma pobiec wzdłuż drogi wojewódzkiej 677 w niewielkiej odległości od niej - od ok. 50 do 100 m. Koniec tego odcinka trasy znajduje się w pobliżu miejscowości Tyszki-Nadbory, gdzie zaplanowano węzeł „Śniadowo”, którego budową jest przypisane do realizacji w ramach tzw. zadania nr 2.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę