Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

„Polaqua” dobuduje obwodnicę Szczuczyna

75 milionów złotych będzie kosztowała dobudowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. GDDKiA w Białymstoku podpisała umowę na zaprojektowanie i zbudowanie jezdni czyli doprowadzenie całej obwodnicy do standardu drogi ekspresowej S61. Prace ma przeprowadzić „Polaqua” - ta sama firma, która wykonała pierwszą jezdnię obwodnicy.

Jak przekazuje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku wykonawca ma 10 miesięcy na wykonanie projektu, 5 miesięcy na uzyskanie decyzji ZRID oraz 13 miesięcy na budowę. Druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna będzie miała 6,58 km długości i nawierzchnię z betonu cementowego. Wykonawca ma ją połączyć z istniejącym już węzłem drogowym „Szczuczyn’, który już w I etapie budowy obwodnicy został zrealizowany w wariancie „ekspresówki” - na dwie jezdnie.
- Dodatkowo niezbędna będzie przebudowa na długości ponad 5 km istniejącej (prawej)  jezdni obwodnicy o nawierzchni  bitumicznej na dwóch odcinkach wraz z likwidacją 2 skrzyżowań – podaje Malinowski. - Powstaną też zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty  ekologiczne oraz wygrodzenia ochronno – naprowadzające. W zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego przewidziane są bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe.

Dodajmy, że pierwszą jezdnię obwodnicy Szczuczyna oddano do użytku w 2015 roku. Wówczas także prace prowadziła firma Polaqua.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę