Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pytania do obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
Obwodnica Łomży w ciągu Via Baltica

Ponad 760 pytań złożyli wykonawcy, którzy chcą się ubiegać o zlecenia na budowę obwodnicy Łomży. Przetargi GDDKiA ogłosiła pod koniec marca, a wraz z końcem kwietnia upłynął termin, w którym firmy mogły dopytywać o wyjaśnienie zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Obwodnica Łomży ma być częścią drogi ekspresowej S61 (Via Baltica). Pod koniec marca GDDKiA w Białymstoku ogłosiła dwa przetargi na dwa zadania, które łącznie stanowią obwodnicę Łomży. Pierwszy z nich tzw. odcinek nr 3 - zaczyna się na węźle „Łomża Południe”, który ma powstać za Konarzycami i prowadzi do oddalonego o nieco ponad 7 km węzeł „Łomża  Zachód” (ale bez budowy tego węzła) w okolicach Sierzput na przecięciu przyszłej ekspresówki z drogą w kierunku Ostrołęki. Wyłoniony w ramach tego samego przetargu wykonawca będzie musiał także zaprojektować i zbudować ok. 9 km łącznika od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa. Drugi przetarg dotyczy „zadania nr 4” czyli niemal 13-kilometrowego odcinka ekspresówki od węzła „Łomża  Zachód” (wraz z tym węzłem) do znajdującego się w okolicach Kisielnicy węzła „Kolno” (bez węzła). Na tym odcinku mają być zbudowane m.in. węzły: „Nowogród” pomiędzy Kupiskami na przecięciu z drogą wojewódzką 645 Łomża – Myszyniec, oraz „Łomża Północ”, w okolicach wsi Pęza, umożliwiający włączenie planowanego do budowy łącznika o długości ok. 7 km do drogi w kierunku Jeżewa i stanowiącego swoistą północną obwodnicę Piątnicy. Głównym przedsięwzięciem będzie natomiast budowa nowego mostu przez Narew i estakady o długości ponad 1,2 km.
Prawdopodobnie to z realizacją tej budowli może być najwięcej pytań od potencjalnych wykonawców. Jak informuje Rafał Malinowski z białostockiej GDDKiA z 764 pytań jakie spłynęły do oddziały w związku z przetargami na obwodnice Łomży dwie trzecie dotyczy zadania czwartego.
- Pytań dotyczących tego przetargu jest 493, a do przetargu na odcinek od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” jest ich 271 – podaje Malinowski.
Jeśli drogowcy zdążą odpowiedzieć na wszystkie pytania potencjalni wykonawcy swoje oferty cenowe na zaprojektowanie i zbudowanie poszczególnych odcinków obwodnicy Łomży będą składać pod koniec maja.

Z przekazywanych wcześniej informacji wynikało, że GDDKiA umowy te odcinku S61 chciałaby podpisywać w I kwartale przyszłego roku. To oznaczałoby, że obwodnica Łomży byłaby zbudowana w 2021 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę