Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Węzeł „Łomża Północ” powrócił na obwodnicę Łomży?

Główne zdjęcie
Łącznik dk 64 do drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) i zapewniający jego włączenie w ekspresówkę węzeł Łomża Północ.

Kilka dni po ujawnieniu przez nas, że drogowcy zrezygnowali z budowy na obwodnicy Łomży węzła „Łomża Północ”, który umożliwia płynne włączenie do drogi ekspresowej, ruchu samochodowego z drogi krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo (Białystok), zdecydowano o jego przywróceniu. W międzyczasie interwencję w tej sprawie podejmowali m.in. poseł Lech Kołakowski i wójt Piątnicy Krzysztof Kozicki.

Obwodnica Łomży to dwa z sześciu zadań na jakie podzielono budowę drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Zadanie nr 3 stanowi południową część obwodnicy od węzła „Łomża Południe” w okolicach wsi Boguszyce do węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 61 w kierunku Ostrołęki, wraz z jednojezdniowym łącznikiem od węzła „Łomża Południe” do drogi krajowej nr 63 (za Podgórzem) w kierunku Zambrowa.
Zadanie nr 4 to odcinek S61 od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” w okolicach Kisielnicy wraz nowym mostem przez Narew. W ramach tego zadania planowana jest także budowa łącznika drogi krajowej nr 64, stanowiącego swoistą północą obwodnicę Piątnicy. Połączenie dk 64 z S61 było planowane na węźle „Łomża Północ”, przy czym w ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy, że na ostatnim etapie prac koncepcyjnych z budowy tego węzła zrezygnowano planując włączenie ruchu z dk 64 za pośrednictwem węzła „Kolno” w okolicach Kisilenicy. To sprawiało, że kierowcy jadący od strony Wizny w kierunku Nowogrodu, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej czy Zambrowa, będą musieli cofnąć się o ok. 9 km, aby wjechać na nową ekspresową obwodnicę Łomży, albo pojechać znacznie krótszą drogą czyli tak jak teraz przejechać przez środek Piątnicy i Łomży. 
Ujawnieni takich zamiarów drogowców wywołało reakcję lokalnego środowiska. Interwencję w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podejmowali m.in. poseł Lech Kołakowski i wójt Piątnicy Krzysztof Kozicki. Jak wynika z naszych informacji, interwencje te były skuteczne i drogowcy mają przywrócić na obwodnicę Łomży węzeł „Łomża Północ” i cały prowadzący do niego łącznik drogi krajowej nr  64. 

Przypomnijmy, że dziś po południu w Urzędzie Gminy Łomża ma się odbyć uroczystość w sprawie ogłoszenia przetargu na projekt i budowę obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. Wezmą w niej udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk. Spotkanie będzie też okazją do oficjalnego potwierdzenia informacji o przywróceniu realizacji węzła „Łomża Północ”.

zobacz: Węzła „Łomża Północ” na obwodnicy nie będzie (22 marca 2017 r.)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę