Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 27 września 2023 napisz DONOS@

Przetarg na obwodnicę Łomży będzie ogłoszony w Gminie Łomża

Główne zdjęcie
Planowana obwodnica Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 (Via Baltica)

Potwierdzają się informacje, że w tym tygodniu zostaną ogłoszone przetargi na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. We wtorek w Urzędzie Gminy Łomża wiceminister Jerzy Szmit z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, mają poinformować oficjalnie o wysłaniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszeń przetargach na zadania 3 i 4 drogi ekspresowej S61. Te dwa odcinki stanową 20-kilometrową ekspresową obwodnicę Łomży.

Zadanie nr 3 stanowi południową część obwodnicy Łomży – ok. 7,2 km drogi ekspresowej S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 61 w kierunku Ostrołęki. W tym zadaniu mieści się także jednojezdniowy łącznik drogi krajowej nr 63 o długości ok. 9 km prowadzący od węzła „Łomża Południe” za Giełczynem i Podgórzem do drogi w kierunku Zambrowa.
Zadanie nr 4 to odcinek S61 o długości ok. 13 km, który sięga od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” w okolicach Kisielnicy. Ten odcinek obejmuje budowę nowego mostu przez Narew. Jego długość wyniesie 1200 metrów, bo most na estakadzie będzie rozciągał się nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną. W ramach tego zadania planowana jest także budowa łącznika drogi krajowej nr 64, stanowiącego swoistą północą obwodnicę Piątnicy. 

Uroczystość skierowania do publikacji przetargów na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S-61 (Via Baltica) z udziałem Jerzego Szmita, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Krzysztofa Kondraciuka, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad ma się odbyć we wtorek o godz. 14. w Urzędzie Gminy Łomża przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę