sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@

Przetarg na obwodnicę Łomży będzie ogłoszony w Gminie Łomża

Potwierdzają się informacje, że w tym tygodniu zostaną ogłoszone przetargi na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży. We wtorek w Urzędzie Gminy Łomża wiceminister Jerzy Szmit z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, mają poinformować oficjalnie o wysłaniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszeń przetargach na zadania 3 i 4 drogi ekspresowej S61. Te dwa odcinki stanową 20-kilometrową ekspresową obwodnicę Łomży.

Planowana obwodnica Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 (Via Baltica)
Planowana obwodnica Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 (Via Baltica)

Zadanie nr 3 stanowi południową część obwodnicy Łomży – ok. 7,2 km drogi ekspresowej S61 od węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicy Sierzput na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 61 w kierunku Ostrołęki. W tym zadaniu mieści się także jednojezdniowy łącznik drogi krajowej nr 63 o długości ok. 9 km prowadzący od węzła „Łomża Południe” za Giełczynem i Podgórzem do drogi w kierunku Zambrowa.
Zadanie nr 4 to odcinek S61 o długości ok. 13 km, który sięga od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” w okolicach Kisielnicy. Ten odcinek obejmuje budowę nowego mostu przez Narew. Jego długość wyniesie 1200 metrów, bo most na estakadzie będzie rozciągał się nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną. W ramach tego zadania planowana jest także budowa łącznika drogi krajowej nr 64, stanowiącego swoistą północą obwodnicę Piątnicy. 

Uroczystość skierowania do publikacji przetargów na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S-61 (Via Baltica) z udziałem Jerzego Szmita, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Krzysztofa Kondraciuka, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad ma się odbyć we wtorek o godz. 14. w Urzędzie Gminy Łomża przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0