Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Przetargi ogłoszone

GDDKiA w Białymstoku opublikowała w czwartek dwa przetargi dotyczące zaprojektowania i budowy Via Baltica na odcinki od Kisielnicy do Szczuczyna. Zamawiający wymaga, aby prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych tj. od 15 grudnia do 15 marca.

Publikacja ogłoszeń to realizacja poniedziałkowych zapowiedzi ze Stawisk, gdzie Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał i przekazał Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofowi Kondraciukowi  dokument o skierowaniu do przetargów dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 od węzła Kolno do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna. Oba odcinki mają długość 34,4 km, a szacowana wartość zadania opiewa na 971 milionów złotych. 

Zgodnie z planami drogowców Via Blatica ma być dwujezdniową drogą ekspresową z nawierzchnią betonową. Każda z jezdni ma mieć dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości, plus pasy awaryjne o szerokości 2,5 metra. Jezdnie będzie dzielił szeroki na 5 metrów pas zieleni. Jezdnia nowej drogi ma być dostosowana do poruszania się po niej najcięższych samochodów (dopuszczalne obciążenie 115 kN/oś). 

Zainteresowani zleceniem przedsiębiorczy mają czas na składnie ofert do 10 kwietnia w przypadku odcinka od węzła Stawiski do obwodnicy Szczuczyna, a do 12 kwietnia od węzła Kolno (wraz z tym węzłem) do węzła Stawiski.


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę