sobota, 25 listopada 2017 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży jeszcze ma poczekać...

Na początku przyszłego tygodnia mają – według nieoficjalnych informacji – zostać ogłoszone przetargi na dwa odcinki drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Szczuczyna do obwodnicy Stawisk (18 km) i od obwodnicy Stawisk do Kisielnicy (16 km). To tzw. zadania nr 5 i 6 na które podzielono „łomżyńską” Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Pierwotnie zapowiadano, że wśród odcinków z pierwszego przetargu będzie także „zadanie nr 4” stanowiące większą część obwodnicy Łomży (13,35 km ekspresówki) wraz z nowym mostem przez Narew, ale spadło ono na później.

Via Baltica - droga ekspresowa S61
Via Baltica - droga ekspresowa S61

Informacje o terminie przetargów – poniedziałek lub wtorek w przyszłym tygodniu, oraz o ich zakresie potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach. Dlaczego na liście nie będzie „zadania nr 4” nie wiadomo. Jeszcze w październiku ubiegłego roku, po zapowiedzi premier Beaty Szydło, że Via Baltica przez Łomżę została skierowana do realizacji, oficjalnie podawano, że pierwsze przetargi – wówczas planowane na grudzień 2016 roku – miały dotyczyć zadań: 4, 5 i 6.

Na razie nikt nie mówi o konkretnych terminach kolejnych przetargów. W połowie stycznia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podawało, że „postępowania przetargowe na wszystkie odcinki S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn są planowane do ogłoszenia w I kw. 2017 r.”, ale już mówi się o tym, że będzie to niemożliwe do realizacji. Przetargi na odcinki od strony Ostrowi Mazowieckiej do Łomży miałyby być ogłaszane w I półroczu 2017 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0