sobota, 25 listopada 2017 napisz DONOS@

Przetargi na Via Baltica do Łomży będą...

- Postępowania przetargowe na wszystkie odcinki S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn są planowane do ogłoszenia w I kw. 2017 r. - przekazuje Szymon Huptyś rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. - W pierwszej kolejności powinny zostać ogłoszone postępowania dla odcinków 4-6, a następnie dla odcinków 1-3.

Łomżyńskie odcinki Via Baltica
Łomżyńskie odcinki Via Baltica

Zadania 4, 5 i 6 to odcinki przyszłej drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Zachód w okolicach podłomżyńskich Sierzput, gdzie przecinać ma się planowana obwodnica Łomży z drogą krajową nr 61 w kierunku Ostrołęki, do obwodnicy Szczuczyna wraz z nowym mostem przez Narew. Przetargi w systemie „zaprojektuj i zbuduj” na te zadania miały być ogłoszone jeszcze w grudniu ubiegłego roku, ale z nieznanych powodów nie udało się tej obietnicy dotrzymać...

Zadania: 1, 2 i 3 obejmują odcinek S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Łomży (do węzła Łomża zachód). W tym wypadku dokumentacyjnie GDDKiA jest nieco opóźniona. Opracowana „koncepcja programowa” dla odcinka nr 1 nie przeszła jeszcze pełnej procedury zatwierdzania przez administrację drogową.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0