wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

„Nie powinno to mieć wpływu na opóźnienia w ogłaszaniu przetargów”

Prośba Ministerstwa Finansów o dodatkowe informacje odnośnie wniosku Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, dotyczącego skierowania do realizacji łomżyńskich odcinków Via Baltica, dotyczy określenia poziomów finansowania inwestycji w poszczególnych latach, wynika z informacji jakie przekazał nam poseł Lech Kołakowski. Po wczorajszym naszym artykule pt. „„Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się” poseł zwrócił się o wyjaśnienia do wiceministra finansów Leszka Skiby. Jak przekazuje, wiceminister zapewniał go, że jeśli odpowiedź z MIiB nadejdzie bez zbędnej zwłoki nie powinno to spowodować opóźnień w harmonogramie ogłaszania przez GDDKiA przetargów na łomżyńskie odcinki S61.

Poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Lech Antoni Kołakowski

Sprawa dotyczy wysłanego pod koniec października przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wniosku do Ministerstwa Finansów i Rozwoju z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn. To ostatni, formalny etap przed ogłoszeniem postępowań przetargowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W tym tygodniu wyszło na jaw, że ministerstwo finansów po analizie wniosku zwróciło się z prośbą o jego uzupełnienie o informacje bez których – jak podano - „uzgodnienie wniosku nie jest możliwe”. (zobacz: „Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się)
Po naszym artykule na ten temat sprawą zainteresował się poseł Lech Kołakowski, który jeszcze wczoraj interweniował w ministerstwie finansów. Dziś – jak mówi – na ten temat rozmawiał z wiceministrem Leszkiem Skibą. Jest on także Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych i to podległe mu wydziały ministerstwa analizowały wniosek MIiB dotyczący uzgodnienia budowy łomżyńskiej Via Baltica.
- Wiceminister Skiba wyjaśniał, że powodem prośby o uzupełnienie wniosku było określenie poziomów finansowania inwestycji w poszczególnych latach – mówi poseł Kołakowski. 
Kołkowski relacjonuje, iż wiceminister zapewnił, że jeśli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa odpowie na tę prośbę w krótkim czasie, nie powinno to mieć wpływu na opóźnienia w ogłaszaniu przetargów. 
Dodajmy, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami pierwsze z nich GDDKiA ma ogłosić jeszcze w grudniu tego roku, a pozostałe w marcu 2017 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0