Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Nie powinno to mieć wpływu na opóźnienia w ogłaszaniu przetargów”

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

Prośba Ministerstwa Finansów o dodatkowe informacje odnośnie wniosku Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, dotyczącego skierowania do realizacji łomżyńskich odcinków Via Baltica, dotyczy określenia poziomów finansowania inwestycji w poszczególnych latach, wynika z informacji jakie przekazał nam poseł Lech Kołakowski. Po wczorajszym naszym artykule pt. „„Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się” poseł zwrócił się o wyjaśnienia do wiceministra finansów Leszka Skiby. Jak przekazuje, wiceminister zapewniał go, że jeśli odpowiedź z MIiB nadejdzie bez zbędnej zwłoki nie powinno to spowodować opóźnień w harmonogramie ogłaszania przez GDDKiA przetargów na łomżyńskie odcinki S61.

Sprawa dotyczy wysłanego pod koniec października przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wniosku do Ministerstwa Finansów i Rozwoju z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn. To ostatni, formalny etap przed ogłoszeniem postępowań przetargowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W tym tygodniu wyszło na jaw, że ministerstwo finansów po analizie wniosku zwróciło się z prośbą o jego uzupełnienie o informacje bez których – jak podano - „uzgodnienie wniosku nie jest możliwe”. (zobacz: „Uzgodnienie” Via Baltica przeciąga się)
Po naszym artykule na ten temat sprawą zainteresował się poseł Lech Kołakowski, który jeszcze wczoraj interweniował w ministerstwie finansów. Dziś – jak mówi – na ten temat rozmawiał z wiceministrem Leszkiem Skibą. Jest on także Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych i to podległe mu wydziały ministerstwa analizowały wniosek MIiB dotyczący uzgodnienia budowy łomżyńskiej Via Baltica.
- Wiceminister Skiba wyjaśniał, że powodem prośby o uzupełnienie wniosku było określenie poziomów finansowania inwestycji w poszczególnych latach – mówi poseł Kołakowski. 
Kołkowski relacjonuje, iż wiceminister zapewnił, że jeśli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa odpowie na tę prośbę w krótkim czasie, nie powinno to mieć wpływu na opóźnienia w ogłaszaniu przetargów. 
Dodajmy, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami pierwsze z nich GDDKiA ma ogłosić jeszcze w grudniu tego roku, a pozostałe w marcu 2017 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę