niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@

„Rząd jest zdeterminowany do jak najszybszej realizacji trasy Via Baltica”

„Podpisane przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa pismo oczywiście zostało wysłane do Ministra Rozwoju i Finansów. Oczekujemy na formalne potwierdzenie decyzji” - przekazuje zespół prasowy MIiB. Chodzi o dokument, który w poniedziałek w Łomży pokazywał premier Beata Szydło mówiąc, że to „umowa na realizację drogi”, a formalnie był to wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”.

Prezentowany przez premier Beatę Szydło wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”
Prezentowany przez premier Beatę Szydło wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”

Podczas pobytu w Łomży premier mówiąc o „umowie” na Via Baltica pokazywała dwa dokumenty. Pierwszy to wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka do Ministra Rozwoju i Finansów, wicepremiera Mateusza Morawieckiego „z prośbą o uzgodnienie budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn”. Drugi (wewnętrzny – bez adresata), podpisany przez wiceministra Jerzego Szmita, dotyczył zgody na drugie etapy ogłoszonych już w kwietniu przetargów na drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna i odcinek S61 od Suwałk do Budziska. Oba dokumenty gdy były prezentowane nie miały wstawionych dat dziennych. Dlatego następnego dnia rano pytaliśmy w ministerstwie czy wniosek ministra Adamczyka został już wysłany do wicepremiera Morawieckiego i czy jest już może odpowiedź. 
„Podpisane przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa pismo oczywiście zostało wysłane do Ministra Rozwoju i Finansów. Oczekujemy na formalne potwierdzenie decyzji” - przekazał wczoraj po południu zespół prasowy MIiB. - Zgodnie z zapisami Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 uzgodnienie z Ministrem Finansów i Rozwoju jest ostatnim, formalnym etapem przed ogłoszeniem postępowań przetargowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. 
W informacji z MIiB jest także zapewnienie że „rząd jest zdeterminowany do jak najszybszej realizacji trasy Via Baltica”.

cz
cz, 27 października 2016 08:38
Data ostatniej edycji: cz, 27 października 2016 09:19:29

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0