środka, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

O Via Baltica z premier Beatą Szydło

Premier Beata Szydło, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, dwóch wiceministrów – Jarosław Zieliński z MSWiA i Jerzy Szmit z MIiB, a także Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz po południu mają przyjechać do Łomży na „konferencję prasową” poświęconą realizacji drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn (via Baltica). To największa od czasów marcowych wyborów uzupełniających do Senatu polityczna akcja działaczy PiS w mieście.

Według posła Lecha Kołakowskiego, który od kilku dni zapraszał na poniedziałkowe spotkanie z wiceministrem Jerzym Szmitem, w Łomży zostanie podpisane skierowanie do realizacji łomżyńskich odcinków drogi ekspresowej S61 Via Baltica wraz z obwodnicą Łomży.

To w sumie sześć odcinków ekspresówki od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, na które jeszcze nie są prowadzone postępowania przetargowe. Na północne odcinki S61 (od Szczuczyna do granicy z Litwą) przetargi ogłaszano w kwietniu bieżącego roku. Zgodnie z planami drogowców te część Via Baltica mają być zbudowane do końca 2020 roku, a połowę środków na ich budowę przekazała Komisja Europejska w ramach programu „Łącząc Europę”.

O tym, że na konferencję do Łomży przyjedzie premier Beata Szydło poinformowano w niedzielne popołudnie. Jeszcze w sobotę zapraszano na spotkanie z ministrami Adamczykiem, Jurgielem oraz wiceministrem Zielińskim.

Warto przypomnieć, że niemal równo dwa lata temu (13 października 2014 roku) o szybkiej budowie Via Baltica przez Łomżę mówiła goszcząca w mieście premier Ewa Kopacz (PO). Podawała wówczas: "na początku 2016 roku przetargi na realizację Via Baltica do Łomży, a w połowie 2016 roku przetarg na obwodnicę Łomży".

cz
pon, 24 października 2016 09:18
Data ostatniej edycji: pon, 24 października 2016 09:43:55

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0