Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kołakowski: Będzie obwodnica Łomży i cała Via Baltica

Główne zdjęcie
Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm

- Przedstawiony w czerwcu w Łomży podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej harmonogram budowy obwodnicy Łomży i Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna jest niezmienny – mówi poseł Lech Kołakowski. - Jestem w stałym kontakcie z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa i mogę przekazać mieszkańcom dobrą wiadomość: zarówno obwodnica Łomży jak i cała Via Baltica będą budowane w terminie – dodaje.

Poseł Lech Kołakowski, jest przewodniczącym sejmowej podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej i z jego inicjatywy w czerwcu w Łomży odbyło się  posiedzenie podkomisji. W jej trakcie padły zapewnienie ze strony ministerstw finansów i rozwoju, że środki potrzebne na budowę ekspresówki przez Łomżę są zapewnione, a cała inwestycja jest na liście projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Podczas tego posiedzenia dyrektor Departamentu Dróg Publicznych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa przedstawiał harmonogram szybkiej budowy Via Baltica: przetargi będą ogłaszane po skompletowaniu przez GDDKiA dokumentów – jak szacował - pod koniec trzeciego kwartału tego roku (według ostatnich danych ma to być IV kwartał - dop. red.), wbicie łopaty przez wykonawcę, czyli faktyczne rozpoczęcie prac budowlanych w listopadzie 2018 roku, a zakończenie budowy całej drogi planowane jest do końca 2020 roku. Niepokój związany z realizacją budowy Via Baltica wiązał się z wypowiedzą wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita, który 5 października w Sejmie mówił, że jeszcze nie może powiedzieć jednoznacznie, czy ten odcinek zostanie skierowany do realizacji. Wiceminister mówił też, że "jest światełko w tunelu", że Via Baltica „jest w górnych rejestrach listy do skierowania” i że w ministerstwie są „bliscy decyzji”, które określą „nasze priorytety z uruchamianiem nowych przetargów, bądź uruchamianiem drugich etapów”. Z informacji przekazywanych teraz przez posła Lecha Kołakowskiego wynika, że decyzje te mogły już zapaść.
- Mam dobrą informację dla mieszkańców Łomży i regionu. Obwodnica Łomży i cała Via Baltica będą szybko budowane – mówi poseł podkreślając, że w tej sprawie „jestem w stałym kontakcie z Ministerstwem  Infrastruktury i Budownictwa”. - W najbliższym czasie te informacje się zmaterializują - dodaje, nie chcąc podawać szczegółów informacji. Poseł zapewnia jednak, że przedstawiony w czerwcu w Łomży podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej harmonogram budowy obwodnicy Łomży i Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, jest niezmienny.

cz
pon, 17 października 2016 08:57
Data ostatniej edycji: pon, 17 października 2016 09:03:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę