Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bezrobotnych w Łomży coraz mniej

Maj był kolejnym miesiącem w którym spadło bezrobocie w Łomży i najbliższej okolicy. Stopa bezrobocia na koniec tego miesiąca wyniosła 17,6%, przy czym w samym mieście Łomża wskaźnik ten po raz pierwszy od kilku lat spadł poniżej 20%. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Mieczysław Bieniek – to nieoficjalny wskaźnik wyliczony przez PUP, ale także liczbowo bezrobotnych w Łomży mamy dziś mniej więcej tyle samo co w 1998 roku, czyli przed wprowadzeniem wielkich reform – choćby tej administracyjnej.

Bezrobocie w Łomży przypomina sinusoidę – późną jesienią wskaźniki rosną, a wiosną spadają. W mimo znacznego spadku liczby bezrobotnych, w dalszym ciągu bez pracy pozostaje tu tysiące ludzi. W Urzędzie na koniec maja jako bezrobotne były zarejestrowane dokładnie 7 tys. 734 osoby.
To mniej niż miesiąc wcześniej o 440 i po ponad 540 niż przed rokiem.
Jak dodaje dyrektor łomżyńskiego PUP-u bezrobocie spada, bo zaczęły się prace sezonowa w rolnictwie i budownictwie, a do tego znaczna część łomżan wyjechała za chlebem na kilka miesięcy poza granice kraju.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę