piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@

Bój o zlecenie na dobudowę obwodnicy Szczuczyna

14 firm i konsorcjów firm zgłosiło chęć udziału w przetargu na projekt i budowę tzw. drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna. Obwodnica to fragment ekspresowej trasy S61 Via Baltica. Ta inwestycja, podobnie jak odcinki drogi od Szczuczyna do granicy z Litwą ma zapewnione dofinansowanie z programu „Łącząc Europę” (Connecting Facility Europe,) i wszystkie mają być gotowe najpóźniej w 2020 r.

Krótki fragment dwujezdniowej obwodnicy Szczuczyna
Krótki fragment dwujezdniowej obwodnicy Szczuczyna

Druga, tzw. lewa nitka obwodnicy Szczuczyna będzie miała 6,5 km długości bez tzw. węzła drogowego Szczuczyn, choć pierwotnie planowano, że będzie to 8 km. Ma mieć nawierzchnię z betonu cementowego, a nie asfaltu jak pierwsza nitka obwodnicy. W ramach planowanej inwestycji poszerzana będzie też prawa jezdnia obwodnicy, likwidowane dwa skrzyżowania. Przebudowywane będą również drogi, które będą kolidować z przyszłą S61. O zlecenie na te prace starają się podmioty polskie, włoskie, czeskie, hiszpańskie, litewskie, austriackie, a nawet z Azerbejdżanu.
Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na koniec 2016 r, a podpisanie umowy z wykonawcą do końca pierwszego kwartału 2017 r. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0