Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Unijne pieniądze na budowę ekspresówki

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy ekspresowej „ósemki” od Wyszkowa do granicy z województwem podlaskim w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. To niespełna 38,5 km drogi, której budowa pochłonie 1 mld 334 mln zł, przy czym 663 mln zł to dofinansowanie UE. Budowa tego odcinak ekspresówki trwa od początku roku. Zgodnie z planem droga ma być gotowa w 2018 roku.

Inwestycja poprowadzona jest w większości po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 i obejmuje 3 odcinki drogi ekspresowej S8, rozdzielone istniejącą obwodnicą miasta Ostrów Mazowiecka. Na wszystkich odcinkach przewidziano przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu, dostosowany do prognozowanego poziomu ruchu, wraz z pasem dzielącym oraz pasem awaryjnym. Na tym odcinku ekspresówki przewidziano budowę 7 węzłów drogowych i 3 miejsc obsługi podróżnych. 
Drogowcy podkreślają, że planowana droga ekspresowa S8 wpłynie na wzrost bezpieczeństwa ruchu i ułatwi ruch tranzytowy. Wiedzie tędy europejski korytarz transportowy, łączący dzis Warszawę, Białystok i dalej Rygę oraz Helsinki. Po wybudowaniu planowanej S61 ten korytarz (Via Baltica) będzie prowadził przez Łomżę z pominięciem Białegostoku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę