Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Tanie działki w Podstrefie Łomża

Główne zdjęcie
Działka przy ul. Ciepłej ma powierzchnię 2,4776 ha, a cena wywoławcza wynosi 55,6 zł/m2.

Pięć działek inwestycyjnych w Łomży, o łącznej powierzchni ok. 6,5 ha – czyli wszystkie jeszcze wolne na terenie utworzonej przed trzema laty Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - wystawiono na sprzedaż. To dwa kompleksy: pierwsza to działka o powierzchni blisko 2,5 ha przy ul. Ciepłej, która po raz pierwszy jest sprzedawana, a drugi to cztery sąsiadujące działki „za Gaspolem”, o łącznej powierzchni ponad 4 ha, które wystawiane są już po raz trzeci. Tym razem znacząco spadły ich wyceny do nieco po 50 zł za metr.

Kompleks czterech działek "za Gaspolem".  Ceny wynoszą ok. 52-55 zł/m2
Kompleks czterech działek "za Gaspolem". Ceny wynoszą ok. 52-55 zł/m2

Łomżyńska podstrefa SSSE powstała pod koniec 2013 roku. Łącznie ma niespełna 7,7 ha gruntów w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Pileckiego i Akademickiej.  Dotychczas udało się sprzedać dwie najmniejsze działki w Podstrefie, a na jednej z nich inwestor – łomżyńska firma Okleina buduje zakład, który ma ruszyć w tym roku. 

Teraz SSSE podjęła kolejną próbę sprzedaż pozostałych działek w Podstrefie. W przypadku czterech działek „za Gaspolem” to już trzeci przetarg. Tym razem jednak prezydent Łomży zdecydował się na ich radykalną przecenę  obniżając ceny o blisko połowę. Każda z czterech pustych działek nr 23166/4, 23166/5, 23166/6, 23166/7, które znajdują się w okolicy ronda na skrzyżowaniu ulic Spokojnej, Pileckiego i Akademickiej, ma powierzchnię 1,0426 ha, a nowe ich ceny wynoszą od 542 tys. do 573 tys. czyli ok. 52-55 zł za metr kwadratowy. Ceny te są po około 350 tys. złotych niższe niż w listopadowym przetargu, i aż o ok. pół miliona złotych niższe do cen z pierwszego przetargu jaki odbył się jeszcze w 2014 roku. 

Podobnie „tania” jest wystawiana po raz pierwszy na przetarg działka przy ul. Ciepłej w pobliżu ciepłowni miejskiej. Działka o nr geod. 31323,  ma powierzchnię 2,4776 ha, a cena wywoławcza wynosi 1 mln 377 tys. 550 zł netto, czyli po 55,6 zł/m2. 
Warto przypomnieć, że to działka na obszarze tzw. terenów inwestycyjnych przy ul. Meblowej i planowanej Galerii Narew na pobliskich terenach po fabryce bawełny. Gdy dwa lata temu miasto wywłaszczało okoliczne ziemie orne pod budowę ulic płaciło ponad 90 zł za m2, a gdy płaciło odszkodowanie biznesmenom za działki pod planowane przedłużenie ul. Ciepłej, wycena wynosiła blisko 100 zł/m2. 

Przetarg na sprzedaż tanich działek w Podstrefie Łomża odbędzie się w lipcu.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę