Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Kolejne przetargi na północne odcinki Via Baltica... i plany obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
Fragment zaprojektowanej obwodnicy Łomży

GDDKiA oddział w Białymstoku ogłosiła przetargi na budowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna (8km) oraz projekt i budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od obwodnicy Suwałk do Budziska (24,8 km). Oba zadania mają przewidziane dofinansowanie unijne w ramach CEF – projektu „Łącząc Europę” i mają być zrealizowane do końca 2020 r. Póki co nie wiadomo kiedy będą ogłaszane przetargi na łomżyńskie odcinki Via Baltica. GDDKiA opublikowała natomiast dokumentację z Koncepcją Programową części obwodnicy Łomży od węzła Łomża Zachód na skrzyżowaniu z drogą do Ostrołęki, przez węzeł Nowogród, nowy most na Narwi po węzeł Kolno w Kisielnicy.

Węzeł Nowogród w Kupiskach
Węzeł Nowogród w Kupiskach
Przebieg planowanych do budowy dróg ekspresowych w województwie podlaskim
Przebieg planowanych do budowy dróg ekspresowych w województwie podlaskim

Postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawców w systemie „Projektuj i Buduj” zostało ogłoszone w trybie przetargu ograniczonego, dwustopniowego. Oznacza to, że w pierwszym etapie wykonawcy będą składali wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Ci, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa, będą spełniali warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu, zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców). Otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, gdzie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również termin realizacji oraz zabezpieczenie bezwarunkowego dotrzymania zadeklarowanego w ofercie terminu realizacji.
Zadaniem wyłonionego wykonawcy będzie wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń oraz decyzji niezbędnych do zrealizowania inwestycji.

W piątek GDDKiA oddział w Olsztynie ogłoisł przetargu na projekt i budowę 63 kilometrów drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Szczuczyna do Raczek.

Dokumentacja Koncepcji Programowej na freagment obowdnicy Łomży dostępna jest tu. Posiedzenie ZOPI zaplanowano na 28 kwietnia.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę