wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wrocław lepszy od Grajewa

Wrocław został główną siedzibą Pfleiderer Grajewo. Przeniesienia siedziby z Grajewa dokonano po połączeniu działalności operacyjnej polskiej i niemieckiej części biznesu. Grajewo w 2015 r. wypracowało 112,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, o blisko 9 więcej od wyniku z poprzedniego roku. Zarząd firmy chce przeznaczyć 64,7 mln zł z zysku na wypłatę dywidendy.

Pfleiderer Grajewo specjalizuje się w produkcji materiałów na bazie drewna stosowanych w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie. Dostarcza płyty meblowe, blaty kuchenne, laminaty HPL oraz sztuczne okleiny do największych producentów mebli w Polsce oraz kilku tysięcy średnich i mniejszych firm branży meblowej.
Spółka ma zakłady produkcyjne w Grajewie i Wieruszowie i na początku tego roku zamknęła transakcję tzw. „odwrotnego przejęcia” niemieckiej spółki matki Pfleiderer GmbH. W jej efekcie powstała firma o łącznych przychodach sięgających blisko 1 mld euro (984,5 mln euro w 2015 roku). Michael Wolff, prezes zarządu i CEO Pfleiderer Grajewo przekonuje, że Wrocław jest najlepszym miejscem na nową siedzibę główną spółki.
- Lokalizacja nowej siedziby umożliwia szybkie dotarcie do naszych zakładów funkcjonujących w obu krajach, a także do wszystkich kluczowych klientów w całym regionie. Ponadto, będąc wiodącym centrum biznesowym  w Polsce, Wrocław może pochwalić się młodymi, zmotywowanymi i utalentowanymi pracownikami, a my mamy nadzieję wykorzystać ich umiejętności w dalszym rozwoju naszej firmy – mówił Michael Wolff.
Przeniesienie siedziby głównej do Wrocławia nie zahamuje inwestycji firmy w Grajewie. W sierpniu 2015 roku podjęto decyzję o rozszerzeniu portfolio produktów fabryki MDF w Grajewie o wyroby lakierowane szlifowane oraz konfekcjonowane. Planowane są ponadto dalsze zwiększanie mocy produkcyjnych istniejących ciągów technologicznych, co – jak informował prezes Grajewa - pozwoli zaspokoić rosnący popyt w najbliższej przyszłości.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0