niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Za 3 miesiące kompletna dokumentacja do przetargów na całą Via Baltica

- Do końca czerwca powinna być gotowa dokumentacja dotycząca przygotowań do budowy drogi S61 Via Baltica - poinformował PAP dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jerzy Doroszkiewicz przypomniał, że cała droga S61 jest ujęta w rządowym programie budowy dróg krajowych i autostrad i – jak się wyraził - „(...) mam nadzieję, że któregoś dnia dostaną decyzję o potwierdzeniu finansowania”. To konieczne, by można było ogłaszać przetargi na budowę. Jeszcze nie wiadomo, kiedy to będzie miało miejsce.

GDDKiA w Białymstoku odpowiada za przygotowanie dokumentacji siedmiu odcinków Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna (łącznie 86 km) oraz za odcinek od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku (24,2 km).
- Na części tych projektów odbywamy w tej chwili spotkania Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI), odbyły się już trzy spotkania – mówił PAP dyrektor Doroszkiewicz. - Myślę, że w najbliższych tygodniach odbędą się kolejne spotkania i tak szacuję, że do końca czerwca powinniśmy już mieć dokumentację tych odcinków przyjętą i gotową do ogłaszania przetargów. 

PAP za GDDKiA informuje, że najszybciej będzie ogłaszany przetarg na budowę tzw. drugiej nitki istniejącej obwodnicy Szczuczyna oraz na budowę odcinka Suwałki-Budzisko. Ponieważ projekty te łącznie z odcinkami, które przygotowuje oddział olsztyński GDDKiA (63 km odcinek Szczuczyn-Raczki (węzeł Szkocja)) są ujęte w ramach umowy CEF (program Connecting Europe Facility, Łącząc Europę), którą podpisała Generalna Dyrekcja na dofinansowanie. 

zobacz: Via Baltica „do realizacji”, ale nie nasze odcinki

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0