Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Koncepcja Programowa na kolejny fragment S61 do oceny ekspertów

Główne zdjęcie
projektowy odcinek S61 od okolic wsi Tyszki Nadbory po okolice wsi Stare Konopki

W poniedziałek w siedzibie białostockiego oddziału GDDKiA odbędzie się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) poświęcone Koncepcji Programowej 17-kilometrowego odcinka S61 od węzła „Śniadowo” (z węzłem) do węzła „Łomża Południe” (bez węzła). To tzw. zadanie drugie z sześciu na jakie podzielono Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. GDDKiA udostępniła już materiały przygotowane przez projektantów. Na tym odcinku drogi przewidziano budowę jednego węzła drogowego „Śniadowo” w okolicach wis Tyszki Nadbory oraz Miejsca Obsługi Podróżujących w okolicach wsi Chomentowo.

Projektowany węzeł drogowy Śniadowo
Projektowany węzeł drogowy Śniadowo

Posiedzenia ZOPI rozpoczynają wewnętrzne procedury weryfikacyjne GDDKiA dotyczące opracowanych na zlecenie drogowców Koncepcji Programowej poszczególnych odcinków planowanej drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej (S8) do obwodnicy Szczuczyna. Podczas posiedzeń przedstawione są i szczegółowo analizowane rozwiązania projektowe ujęte w opracowanej Koncepcji Programowej. Przed świętami Wielkiej Nocy odbyły się posiedzenia ZOPI dotyczące zadań 5 i 6 czyli odcinków planowanej drogi S61 od węzła „Kolno” w okolicy Kisielnicy do obwodnicy Stawisk i od obwodnicy Stawisk do obwodnicy Szczuczyna (zobacz: Via Baltica będzie...).

W poniedziałek Zespołowi Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) zostanie przedstawiona  Koncepcji Programowej 17-kilometrowego odcinka S61 od węzła „Śniadowo” (z węzłem) do węzła „Łomża Południe” (bez węzła). Zaprojektowane są dwie jezdnie poprowadzone w nowym śladzie na zachód od istniejącej drogi wojewódzkiej nr 677. Na planowanym odcinku przewidziano budowę jednego węzła drogowego „Śniadowo” w okolicach wsi Tyszki Nadbroy, który będzie stanowił połączenie drogi ekspresowej S 61 ze wspomnianą drogą wojewódzką (677) oraz drogą powiatową nr 2559W, oraz budowę MOP-u w okolicach wsi Chomentowo pod Śniadowem.

Poniedziałkowe (4 kwietnia) posiedzenie ZOPI rozpocznie się o godz. 10.00 w sali konferencyjnej białostockiego oddziału GDDKiA przy ul. Zwycięstwa 2 w Białymstoku.

Udostępnioną przez GDDKiA dokumentację można pobrać stąd (Uwaga duży plik ZIP).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę