sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Ekspresówką od Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy

GDDKiA podpisała umowę na budowę 16-kilometrowy fragmentu ekspresowej „ósemki” pomiędzy węzłem „Poręba”, a istniejącą obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. - Tym samym z chwilą rozpoczęcia sezonu budowlanego w realizacji będą wszystkie brakujące odcinki S8 pomiędzy Wyszkowem a Białymstokiem. W sumie 83 km na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego – podkreśla Rafała Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku. Cała ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy ma być gotowa w 2018 roku.

Wycinka drzew pod drogę S8 pomiędzy Ostrowią Maz. i Wyszkowem
Wycinka drzew pod drogę S8 pomiędzy Ostrowią Maz. i Wyszkowem

Odcinek od  węzła „Poręba” do Ostrowi Mazowieckiej wybuduje  konsorcjum firm – PORR Polska Infrastructure S.A. i Unibep S.A. Wartość kontraktu budowlanego to 404,46 mln zł. Czas na realizację wynosi 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych pomiędzy 15 grudnia a 15 marca).
Na tym  fragmencie „eski” nawierzchnia zostanie wykonana, podobnie jak na sąsiednim odcinku  Wyszków – „Poręba”, na który umowę podpisano pod koniec stycznia, w technologii betonu cementowego. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę plus pasy awaryjne. 

Ekspresowa ósemka od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej z planowaną do budowy ekspersówką S61 przez Łomżę, Ełk i Suwałki do granicy z Litwą, mają stanowić fragment europejskiego korytarza Via Baltica.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0