Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Stanowisko PiS w sprawie Via Baltica

Główne zdjęcie
Przebieg dróg ekspresowych w województwie podlaskim według ustaleń rządu PO-PSL z 2009 roku

„Pragniemy przyspieszyć budowę rozpoczętych inwestycji drogowych i kolejowych oraz zrealizować te, które pozostają jeszcze w sferze projektów i uzgodnień” - to oficjalne stanowisko Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość w sprawie infrastruktury drogowej i kolejowej Województwa Podlaskiego. W piątek w Suwałkach odbyło się posiedzenie wyjazdowe posłów i senatorów PiS w trakcie którego je przyjęto. Dotyczy ono m.in. Via Baltica przez Łomżę. PiS przede wszystkim krytykuje poprzednio rządzącą w kraju koalicję PO-PSL.

„W 2009 roku, za ówczesnych rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, zmianie uległy plany budowy tzw. Via Baltica, planowanej pierwotnie wzdłuż drogi krajowej nr 8, a więc przez Białystok i Suwałki. Przyjęte rozporządzenie zatwierdziło docelowy przebieg Via Baltica wzdłuż drogi ekspresowej S61, a więc nowym śladem przez Łomżę, Ełk i Suwałki, do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku. Konsekwencją tej zmiany było zaprzestanie modernizacji drogi łączącej Białystok i Augustów. Środki finansowe, w kwocie niemal 2 mld złotych, przeznaczone na budowę dróg ekspresowych zostały zabrane w celu realizacji innych inwestycji. Brakuje oczekiwanych wyników prowadzonych prac w zakresie infrastruktury drogowej. Droga ekspresowa S8 przebiegająca od Wrocławia do Białegostoku budowana jest z dużym opóźnieniem. Prace nad częścią Via Baltica prowadzącą przez Łomżę pozostają w sferze zapowiedzi.”
Dalej parlamentarzyści partii rządzącej piszą, że „podobnie jest w przypadku budowy obwodnic dużych miast” , a kolejowa „Rail Baltica pozostaje wciąż bardziej w sferze planów niż ich realizacji”.
- Dotychczasowa władza ignorowała potrzeby komunikacyjne mieszkańców Podlasia – piszą parlamentarzyści PiS podkreślając, że „mimo składanych deklaracji zadania te nie były dla rządu PO-PSL priorytetowe”.
Politycy PiS zapewniają, że oni rozwój infrastruktury komunikacyjnej w tzw. Polsce Wschodniej traktują „jako kluczowy dla jej przyszłości”.
- Pragniemy przyspieszyć budowę rozpoczętych inwestycji drogowych i kolejowych oraz zrealizować te, które pozostają jeszcze w sferze projektów i uzgodnień – brzmi ostatnie zdanie oficjalnego stanowiska Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość w sprawie infrastruktury drogowej i kolejowej Województwa Podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę