wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@

Zaczynają budować nam ekspresówkę do Wyszkowa

334,7 mln zł będzie kosztowała budowa niespełna 13-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wyszkowem a Porębą znajdującą się mniej więcej w połowie drogi do Ostrowi Mazowieckiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą Skanska umowę na jej realizację. - Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa w połowie lipca 2018 roku – przekazuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA, która zleca prace przypominając, że na tym odcinku od grudnia ubiegłego roku trwa już niezbędna wycinka drzew kolidujących z planowaną drogą.

Wyrąb drzewa pod drogę pomiędzy Ostrowią Mazowiecka i Wyszkowem
Wyrąb drzewa pod drogę pomiędzy Ostrowią Mazowiecka i Wyszkowem

- Odcinek  Wyszków -  Poręba zaplanowany został  po istniejącym  śladzie drogi krajowej nr 8 – generalnie będzie to budowa drugiej jezdni, a następnie  przebudowa istniejącej. Powstaną więc dwie jezdnie,  po dwa pasy ruchu w każdą stronę,  plus pasy awaryjne - mówi Malinowski.

Nawierzchnia tego odcinak S8 zostanie wykonana z betonu cementowego. W tej samej technologii ma zostać także budowana wyznaczona przez Łomżę S61, która wraz z „ósemką” od ostrow9i mazowieckiej do Warszawy stanowić ma część międzynarodowej trasy Via Baltica.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0