Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Czy komuś pomogliśmy...?

Za nami kolejny rok cyklicznej parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. W niedzielny wieczór, 3 stycznia 2016 roku, po Mszy św. w intencji krwiodawców i pracowników publicznej służby krwi kilkanaście osób spotkało się w auli Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II, by przełamać się opłatkiem i złożyć noworoczne życzenia.

W ciepłej, świątecznej atmosferze, pani Anna Ogrodnik-Wycik – kierownik łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dziękując krwiodawcom, organizatorom, księżom propagującym oddawanie krwi z Chrystusem oraz wszystkim wspierającym kolejne edycje parafialnej akcji, przekazała informacje dotyczące wyników minionego roku. W pięciu edycjach parafialnej zbiórki krwi, dzięki przeprowadzeniu 216 donacji, pozyskano ogółem niemal 97 litrów życiodajnego płynu. I choć to nieco mniej niż bywało w latach poprzednich (podobne akcje od jakiegoś czasu prowadzone są w sąsiednich parafiach), to dar ofiarowany przez krwiodawców jest bezcenny.

Ksiądz proboszcz Andrzej Godlewski, wyrażając wdzięczność za owocną współpracę ze łomżyńską stacją krwiodawstwa oraz dziękując za każdą kroplę krwi ofiarowaną w ramach akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” zauważył, że oddawanie krwi, a także praca na rzecz pozyskiwania krwi, to służba rozumiana jako dzielenie się cząstką siebie z potrzebującymi. Taka postawa znakomicie wpisuje się w hasło rozpoczynającego się właśnie roku miłosierdzia. Odnosząc się do Ewangelii stwierdził, że Bóg bogaty w miłosierdzie, w swej bezgranicznej miłości na pewno nie zapomni nikomu najdrobniejszej kruszyny dobra wyświadczonej bliźniemu.
Dziękując wszystkim zaangażowanym w akcję „Oddaj krew... z Chrystusem” z dumą możemy powiedzieć, że od jej rozpoczęcia w 2008 roku, życzliwi dawcy oddali w parafii Krzyża Świętego w Łomży już niemal 930 litrów krwi.
Czy komuś pomogliśmy? – Wierzę, że tak.
W rozpoczynającym się 2016 roku spodziewamy się przekroczyć tysiąc litrów krwi pozyskiwanej w kolejnych edycjach akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Choć to tylko statystyka, pragniemy zauważyć tę symboliczną wielkość. Mamy nadzieję, że znajdziemy życzliwych sponsorów – Ludzi Dobrej Woli, którzy ufundują pamiątkę tysięcznego litra krwi oddanej z chrześcijańskich pobudek w parafii Krzyża Świętego w Łomży. Wszystkich gotowych ufundować taką pamiątkę prosimy o kontakt w tej sprawie z księdzem proboszczem. Ze swej strony zapewniamy, że będziemy wdzięczni za każdy życzliwy gest i nieomieszkany o tym poinformować.
Już dziś zapraszamy do licznego udziału w kolejnych edycjach parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” w roku 2016. Najbliższa odbędzie się 13 marca – w niedzielę rozpoczynającą rekolekcje wielkopostne.
Wszystkim, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego zdrowia w 2016 roku.

Tadeusz Babiel

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę