piątek, 17 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

MPK i Kurpiewski to według PUP najlepsze firmy w mieście i regionie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ZB Łomża oraz Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kurpiewski to firmy, które zostały nagrodzone w konkursie Pracodawca Roku 2015. Pierwsza z nich otrzymała tytuł Super Firmy Ziemi Łomżyńskiej, druga była najlepsza w kategorii Solidny Partner PUP. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Urząd Pracy w Łomży wspierany przez starostę łomżyńskiego oraz prezydent miasta.

Fot. UM Łomża
Fot. UM Łomża

W tym roku do konkursu przystąpiło 25 firm. Nagrodzony mianem Super Firma Ziemi Łomżyńskiej MPK ZB Łomża nagrodę otrzymał za „trwałość i stabilność zatrudnienia”. Około 94 % pracowników jest zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony, a pracodawca dba o dobre relacje ze swoimi pracownikami. Kapituła konkursu dostrzegła też szerokie zaangażowanie w akcje charytatywne, udział w kampaniach reklamowych, promujących zdrowie, kulturę i sztukę.
- Od dłuższego czasu prowadzimy działania z zakresu edukacji, ekologii, wprowadzamy różnego rodzaju nowinki techniczne. Wszystko po to, aby pasażerowie, dobrze czuli się w naszych autobusach – mówił Janusz Nowakowski, dyrektor MPK ZB podkreślając, że najważniejszym ogniwem w jego przedsiębiorstwie są pracownicy, którzy dobierani są według posiadanych kwalifikacji i podejścia do pracy.
Nagrody dla najsolidniejszego partnera PUP otrzymała w tym roku firma PHU Kurpiewski.
- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni - mówiła Monika Kurpiewska-Stachowiak. - Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej firmy i przede wszystkim uwieńczenie naszej wieloletniej, ciężkiej pracy – dodawała zaznaczając, że początki firmy sięgają jeszcze lat. 70. Początkowo zajmowała się tylko energetyką, później doszła franczyzowa stacji Orlen, następnie także budownictwo, wynajmem, zarządzaniem nieruchomościami i gastronomia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0