poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@

Ablacje serca w łomżyńskim szpitalu

W łomżyńskim szpitalu odbył się pierwszy w historii zabieg ablacji serca. To – jak informuje szpital - skuteczniejsza metoda leczenia zaburzeń rytmu serca niż leczenie farmakologiczne. Jej przeprowadzenie w Łomży umożliwił zakup specjalistycznego aparatu sfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu województwa podlaskiego.

Zabieg ablacji serca polega na wprowadzeniu sterowalnej elektrody przez żyłę lub tętnicę udową do miejsca będącego przyczyną częstoskurczu w mięśniu sercowym. Końcówka elektrody jest rozgrzewana do temperatury około 60°C, aby trwale “wypalić” w sercu ogniska wywołujące arytmię. Zabieg jest zabiegiem leczniczym o wysokiej skuteczności, a którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. Zabiegi wykonuje doświadczony specjalista  w tej dziedzinie – dr n.med.  Dariusz Michałkiewicz z Warszawy.
Wykonywanie zabiegów ablacji w Łomży pozwoli na zdecydowanie lepszą dostępność do tego typu unikalnych zabiegów w Polsce. Mieszkańcy naszego regionu dotychczas musieli oczekiwać w kolejce i  korzystać z usług w odległych ośrodkach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0