Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ablacje serca w łomżyńskim szpitalu

W łomżyńskim szpitalu odbył się pierwszy w historii zabieg ablacji serca. To – jak informuje szpital - skuteczniejsza metoda leczenia zaburzeń rytmu serca niż leczenie farmakologiczne. Jej przeprowadzenie w Łomży umożliwił zakup specjalistycznego aparatu sfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu województwa podlaskiego.

Zabieg ablacji serca polega na wprowadzeniu sterowalnej elektrody przez żyłę lub tętnicę udową do miejsca będącego przyczyną częstoskurczu w mięśniu sercowym. Końcówka elektrody jest rozgrzewana do temperatury około 60°C, aby trwale “wypalić” w sercu ogniska wywołujące arytmię. Zabieg jest zabiegiem leczniczym o wysokiej skuteczności, a którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. Zabiegi wykonuje doświadczony specjalista  w tej dziedzinie – dr n.med.  Dariusz Michałkiewicz z Warszawy.
Wykonywanie zabiegów ablacji w Łomży pozwoli na zdecydowanie lepszą dostępność do tego typu unikalnych zabiegów w Polsce. Mieszkańcy naszego regionu dotychczas musieli oczekiwać w kolejce i  korzystać z usług w odległych ośrodkach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę