Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 05 grudnia 2020 napisz DONOS@

Zuchowo – harcerskie „Halloween” w Jedwabnem

16 października 2015

W październiku odbyła się w naszej drużynie zbiórka pod hasłem: ,,Halloween na wesoło”. Jest to pierwsza zbiórka mająca na celu poprzez poznanie uczyć tolerancji i szacunku do obcej kultury.
Harcerze i zuchy z 2GWDH „Zielony Płomień” z wielkim zaangażowaniem przyozdobili harcówkę w duszki, pajączki i czarownice. Nie mogło również zabrakować dyniowych lampionów. Z wielu propozycji zostały wybrane i przygotowane zabawy.
W dzień zbiórki cała drużyna przebrała się, w różna stroje. Czarownica poprowadziła przygotowane konkursy, zagadki, krzyżówki oraz tańce. Nie zabrakło gier ruchowych jak „Mumia”, „Przeprawa przez bagno” i "Gabinet figur woskowych".
Pomysł na taką zbiórkę okazał się trafiony. Wszyscy razem świetnie bawili się wykorzystując również harcerskie pląsy. Celem zabawy było przybliżenie dzieciom tradycji święta Halloween oraz pokazania różnic kulturowych w obchodzeniu Dnia Wszystkich Świętych w różnych rejonach świata.
Zbiórka zakończyła się zawiązaniem Kręgu i przekazaniem iskierki. Na koniec dobra czarownica wręczyła dzieciom torebeczki ze słodyczami. W wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do uśmiechu i zabawy. Tradycja Halloween pomimo iż pochodzi zza oceanu, sprawiła zuchom i harcerzom dużo radości.
phm. Małgorzata Modzelewska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę